Wiadomości z gór odległych

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Tymuś

Post autor: Tymuś » 14 maja 2010, 14:09

Michałkowa się ośmiesza. zarzuca Brytanom, że proszą o zdanie Kurtykę który jest jedną ze stron tegoż konfliktu a teraz sama zabiera głos będąc małżonką jednego z "poszkodowanych". cóż za obiektywizm.
viking pisze:Kobiety górą - Niech Żyją.
a ten sarkazm delikatnie mówiąc śmierdzi mi seksizmem
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 maja 2010, 15:11

viking nie do końca się z Tobą zgodzę, mogli spotkać się, wziąść mediatora i dość do jakiegość kompromisu. Powinni to załatwić między sobą.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Tymuś

Post autor: Tymuś » 14 maja 2010, 15:14

PiotrekP pisze:mogli spotkać się, wziąść mediatora i dość do jakiegość kompromisu. Powinni to załatwić między sobą.
dla nich samych pewnie byłoby lepiej, a tak ośmieszyli się w oczach całego środowiska
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 17 maja 2010, 17:52

Z innej beczki.
Pasaban też skompletowała.

EDIT:
http://www.explorersweb.com/everest_k2/ ... p?id=19359

Urubko rządzi.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 maja 2010, 18:06

W najnowszym n.p.m. jest obszerny wywiad z Wojtkiem Kozubem. Mam tylko pretensje do Tomka Cylka o to, że napisał o Koronie Piotra Pustelnika, a ani słowem o Kindze. Wynika z tego, że tam Kingi nie było :shock: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 19 maja 2010, 22:22

Pozdrawiam

PiotrekP
Również przeczytałem ten wywiad i również byłem zaskoczony,że ani słowem o Kindze. Mieliśmy podobne odczucia, czytając ten artykuł :hura:

A co do polubowności sporu - to oczywiście byłby sens, jakby ten "sukces" nie został tak medialnie nagłośniony. Skoro jednak spór ujrzał światło dzienne - to ja akurat jestem aby było zostało wyjaśnione, i kto mija się z prawdą . :twisted:
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 20 maja 2010, 8:40

viking pisze:A co do polubowności sporu - to oczywiście byłby sens, jakby ten "sukces" nie został tak medialnie nagłośniony. Skoro jednak spór ujrzał światło dzienne - to ja akurat jestem aby było zostało wyjaśnione, i kto mija się z prawdą .
I tu się z Tobą zgadzam "Mleko zostało rozlane" i teraz muszą już wyjaśniać publicznie.
A tak poważnie to proponuje powołać komisję :lol: , która uda sie na ścianę i oceni stopień trudności na miejscu :lol: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 22 maja 2010, 20:04

13-latek zdobył Mount Everest --> link
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 24 maja 2010, 8:22

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2010, 11:36

Mariusz pisze:13-latek zdobył Mount Everest --> link
Dyskusyjne czy 13-latek ("how young is too young") jest na tyle dojrzały psychicznie i emocjonalnie aby podołać trudom podobnych wypraw.

http://www.nytimes.com/2010/05/20/sport ... gewanted=1

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 222248.htm
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 25 maja 2010, 15:08

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2010, 7:58

Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 19 czerwca 2010, 6:39

Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Pati

Post autor: Pati » 28 sierpnia 2010, 15:47

http://fakty.interia.pl/swiat/news/fran ... ca,1523287,


Francja: Wypompują wodę spod alpejskiego lodowca

Ogromne jezioro, które utworzyło się pod lodowcem na Mont Blanc, ma zostać osuszone, żeby zapobiec powtórzeniu się powodzi sprzed ponad 100 lat, która zabiła 175 ludzi.

Przystąpiono do wiercenia w lodowcu Tete Rousse otworów w ramach przygotowań do wypompowania 65 tys. metrów sześciennych wody - poinformował w środę Jean-Marc Peillex, mer alpejskiego miasteczka Saint-Gervais-les-Bains, zagrożonego powodzią, gdyby woda przerwała lodowiec. Jest tam tyle wody, że można by nią napełnić 26 basenów olimpijskich. "Miasto nie chciało czekać na katastrofę - przystępujemy do działania, żeby katastrofie zapobiec" - podkreślił Peillex.

Cała operacja ma kosztować prawie 2 miliony euro. Osuszanie jeziora pod lodowcem potrwa do października. O wodzie pod lodowcem naukowcy poinformowali w marcu. Od razu zainstalowano wtedy system alarmowy na wypadek powodzi, dający ludziom od 10 do 30 minut na ewakuację.

Woda spod lodowca zdewastowała dolinę, w której położone jest Saint-Gervais-les-Bains, w 1892 roku, pochłaniając 175 ofiar śmiertelnych. Ocenia się, że obecnie pod Tete Rousse jest znów tyle samo wody, co wtedy.

Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 września 2010, 16:12

ODPOWIEDZ