Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Darek » 09 września 2020, 22:10

Mirek pisze:
09 września 2020, 21:45
E no nie jest aż w takim złym stanie
Stan ... hmm, taki sobie, ale tyle lat stoi pusty i niby remontowany, że nie wiadomo, czy jeszcze coś z tego będzie. Dobrze, że chociaż dach i okna są w niezłym stanie, ale ta pozbawiona tynku elewacja ... no straszy po prostu.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Mirek » 20 października 2020, 8:33

Darek pisze:
09 września 2020, 22:10
Mirek pisze:
09 września 2020, 21:45
E no nie jest aż w takim złym stanie
Stan ... hmm, taki sobie, ale tyle lat stoi pusty i niby remontowany, że nie wiadomo, czy jeszcze coś z tego będzie. Dobrze, że chociaż dach i okna są w niezłym stanie, ale ta pozbawiona tynku elewacja ... no straszy po prostu.
I na to wygląda że jeszcze długo tak postoi,Zwardoń jak i wiele takich miejsc idzie w zapomnienie.
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Dżola Ry » 28 października 2020, 22:03

@Darek
Na wszelki wypadek tu Ci odpowiem, bo to nie będzie krótko ;)
Darek pisze:
28 października 2020, 21:21
Dżola Ry pisze:
28 października 2020, 20:19
W tym roku podczas wakacji [...] na rowerze wzdłuż Bałtyku.
Wiem, że tu o filtrze mowa, ale widzę jakąś ciekawą zajawkę :kukacz: . Będzie coś z tego ? ;)
Plan jest taki, żeby wszystko opisać i pokazać, ale sama nie wiem, w co ręce włożyć!
Kolejka jest ogromna. Na majówce w zeszłym roku byłam (z niektórymi GSami) w Bieszczadach Ukraińskich, na wakacjach był Uzbekistan i Kazachstan z Wiolcią. Ferie zimowe spędziliśmy w Maroko. Tegoroczne wakacje to moje pierwsze w życiu żeglowanie, a potem rowerami przejechałyśmy wybrzeże Bałtyku od Niemiec, przez Hel, po Rosję na Mierzei.
Do tego tęsknię bardzo za wspomnieniami z Azji sprzed 3 lat. Chciałabym to pokazać, opisać... Odwiedziłam wtedy 5 krajów - Laos, Kambodżę, Tajlandię, Malezję włącznie z Borneo, a na nim Brunei. Mnóstwo zdjęć, mnóstwo przygód... 8 tysięcy zdjęć!
O wyjazdach krótkich już nawet nie mówię.

I, jak już gdzieś wspomniałam, przytłoczyło mnie to... Tym bardziej, że już nie chcę się spinać, śpieszyć, stresować. Więc jak piszę, muszę mieć sporo wolnego czasu, bo ja piszę powoli, cyzeluję słowa, poprawiam. To trwa.
Nawet już postanowiłam, że coś napiszę, ale właściwie od czego zacząć?... hmmm - przesiedziałam weekend porządkując zdjęcia, nie ogarnęłam chyba nawet 3 %. I dalej nie wiem, czy się trzymać chronologii? Czy dawać te aktualniejsze, a tamte porzucić? Czy wrócić do najstarszych, bo wszystko zapomnę?

A może masz @Darku jakieś życzenie? Może Wy mi podpowiecie, za co się wziąć? Nie wiem, czy na pewno spełnię te życzenia, ale może mi to pomoże ruszyć z miejsca?
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: laynn » 29 października 2020, 10:14

To ja podpowiem, albo tu te "zachcianki" nasze wybierz, albo tą wycieczkę, która najbardziej miło Ci się przypomina :)
Albo zacząć od najświeższych?

Ja w marcu/kwietniu na swojego bloga spisałem stare wycieczki górskie, te min spisywane tu dawniej i wiesz, nie pamiętam wszystkiego, relacjami się nie posiłkowałem, bo wtedy to bardziej krótki opis był i zdjęcie, ale to co pamiętam, to póki jeszcze pamiętam, spisałem :)

No dobra. To może moja zachcianka. Ja bym chciał poczytać o Ukrainie, potem rowerowy Bałtyk i na trzeci Uzbekistan i Kazachstan. :)

pomogłem? :kukacz:
;)
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Atria » 29 października 2020, 11:31

wydaje mi się, że chronologicznie najlepiej :spoko: Ja najbardziej bym chciała tą wyprawę do 5 krajów Azji :jupi:
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Kovik » 29 października 2020, 12:32

stepy kazachskie to będzie coś. Będę czekał - byleby nie za długo
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Darek » 29 października 2020, 12:54

Jolu, ja myślę, żeby zacząć od najświeżej relacji i cofać się ( do tyłu :lol: ) ku najstarszym. Wiem, że zawodna pamięć może dać o sobie znać ( zdjęcia pomogą ), ale przynajmniej przez chwilę będziesz w "doczasie" ;)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Han-Ka » 29 października 2020, 13:14

@Dżolu Ry , popieram @Darka :) . Opisuj to, co robisz na bieżąco, a zaległości uzupełniaj jak znajdziesz jeszcze wolny czas. Tu bym zaczynała od najnowszej historii, ale możesz też porzucić chronologię i kierować się np.własnym sentymentem do danej wyprawy.
Może zmobilizuje Cię świadomość, że masz grono wiernych czytelników, czekających na Twoje opowieści z podróży :> .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: gaza » 29 października 2020, 17:11

ja jestem za AZJĄ :czytaj:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: HalinkaŚ » 29 października 2020, 22:26

Jolu, a ja jestem za Kazachstanem :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Dżola Ry » 01 listopada 2020, 22:37

Walczę... Na razie przegrywam, ale się nie poddaję.
;) :zoboc: :D :spoko:

Walka będzie naprawdę długa :D
Awatar użytkownika
Małgośka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 151
Rejestracja: 07 marca 2011, 20:53

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Małgośka » 02 listopada 2020, 18:13

Jolu wierzę w Ciebie dasz radę :oki: Od czego zaczniesz to wszystko chętnie przeczytam jak zawsze :) Bardzo lubię twoje przygody okraszone ciekawymi zdjęciami. Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: adamek » 02 listopada 2020, 18:51

Jolu zacznij od Bałtyku chcę zobaczyć jak jechałyście (częściowo też pokonałem kawałek tej trasy)
"Twój" Kazachstan chętnie porównam z "moim" :)

Ja też nie mam czasu i dużą kolejkę.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 14 listopada 2020, 18:12

Jednemu z celebrytów marzy się fajne autko. Oczywiście nie gołe jak święty turecki, lecz nadające się do jazdy, czyli małe co nieco trza dodać.
Nigdy mi nie podobała się ta marka, ale dziś zajrzałem do koszernego salonu. Coś przyzwoitego zaczyna się od 4 ceprów, ale to nadal miniaturka.
Nie chcę bankructwa celebryty, bo auto trza ubezpieczać i serwisować, a to nie są tanie rzeczy. Rozsądek podpowiada mi: nie rób tego koledze. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 07 grudnia 2020, 12:30

Jak to jest, że będąc w innym wcieleniu (wierzycie w reinkarnację?), wyleciałem z tego forum za brak aktywności przez 6 miesięcy (udałem się w sen zimowy). @kasiek - poniekąd wirtualnie znana mi koleżanka @laynn nie jest aktywna na forum wiele wiosen i nadal znajduje się wśród żywych. Czy zieloni członkowie klubu mają inne prawa niż brązowi turyści? Pytam z ciekawości. :hmmm:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
ODPOWIEDZ