Książki

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 21 marca 2012, 13:19

Kupiłem ostatnio za 25 zł książkę Szymona Wrzesińskiego, Pomniki bólu i śmierci (zabytki dawnego prawa na ziemiach polskich). Książka ma prawie 200 stron i trochę czarno białych fotografii tak, że cena jest dosyć przystępna. A traktuje ogólnie mówiąc o szubienicach, pręgierzach, krzyżach pokutnych, katach i wyrokach sądowych w średniowieczu. Są opisy konkretnych spraw sądowych i egzekucji. Może to głupio zabrzmi ale "fajnie" się ją czyta. :zoboc:
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 15 czerwca 2012, 19:40

Może nie w porę bo ME i wszyscy się na tym koncentrują , ale skończyłem czytać coś bardzo wyjątkowego :
Jonathan Littel " Łaskawe". Jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałem ! A czytałem i czytam naprawdę dużo.
Bite tysiąc stron , bez jednego akapitu . Na początku trochę trudna , ale po chwili człowiek zaczyna się poważnie zastanawiać czy nie wziąść urlopu z pracy żeby tą pozycję ze spokojem skończyć :D
Akcja dzieje się w czasie II WŚw , przeważnie na froncie wsch. Narratorem jest intelektualista , doktor prawa , gej , ale zarazem essesman i zbrodniarz wojenny. Zupełnie nowe spojrzenie na sprawę odpowiedzialności za zbrodnie hitlerowców i teorię nazizmu. W pewnym momencie czytelnik zastanawia się co by sam zrobił bedąc na miejscu tego człowieka i odpowiedż jest nie zawsze taka oczywista ... Straszne prawda ....? W każdym razie polecam gorąco !
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2012, 8:01

AUTObiografia Briana Johsona, w cywilu wokalisty zespołu tanecznego Ac / dc - "Gaz do dechy".

Książka zacna, wulgarna, piękna i pouczająca. Nie dla pięknoduchów.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 października 2012, 14:09

A ja gustuję w literaturze popularnej.

Ostatnio czytam "Giń" Hanny Winter, ale mówiąc szczerze średnio mi się podoba.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 października 2012, 18:26

Nicki Zapraszam do działu "Przedstaw się" tu taka tradycja :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 27 października 2012, 23:43

Właśnie skończyłam "Dziewczynę, która igrała z ogniem" S.Larssona. Jeśli ktoś lubi kryminały/sensację to polecam. Co prawda początek (około 200 stron) nudnawy, ale jak już się rozkręciła to przeczytałam niemal jednym tchem. I zakończenie takie, że nie sposób nie sięgnąć po trzecią część :)

Ale póki co wracam do rozpoczętej i przeczytanej mniej więcej do 1/3 "Kobiety na krańcu świata" Wojciechowskiej.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
dorokusai

Post autor: dorokusai » 28 października 2012, 7:34

Moimi ulubionymi autorami są Wilbur Smith i Clive Cussler piszą książki przygodowe pełne akcji i humoru , gorąco polecam tych dwóch pisarzy :),obecnie czytam ,,Świt półksiężyca,, Cusslera.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 30 października 2012, 15:59

dorokusai pisze:Moimi ulubionymi autorami są Wilbur Smith i Clive Cussler piszą książki przygodowe pełne akcji i humoru , gorąco polecam tych dwóch pisarzy ,obecnie czytam ,,Świt półksiężyca,, Cusslera.
Książki Cusslera były fajne kiedy to on sam je pisał. Czyli pierwsze kilkanaście tytułów. Teraz już to nie jest TO. Firma C.Cusslera działa tak : on rzuca pomysł , a inni za niego piszą. Podobnie z powieściami Toma Clacy'ego. Co do W.Smitha to jak najbardziej zgoda. To mistrz powieści przygodowej i co więcej pisze "własnoręcznie".
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
dorokusai

Post autor: dorokusai » 30 października 2012, 16:20

Mariusz G. pisze:Książki Cusslera były fajne kiedy to on sam je pisał. Czyli pierwsze kilkanaście tytułów. Teraz już to nie jest TO
tu się z Tobą zgodzę Mariusz kiedyś książki Cusslera były zupełnie inne teraz to już nie to samo , czytam je dlatego bo mam sentyment do tego pisarza no i do Dirka Pitta :). Pewnie wiesz o kim piszę :zoboc:.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 30 października 2012, 17:18

dorokusai pisze:Pewnie wiesz o kim piszę .
No, ba ! Jeśli jesteś fanem literatury przygodowo-historycznej , to polecam Ci jeszcze książki Jamesa A. Mitchenera. W Polsce do tej pory wydano mało , ale to ekstraklasa dla tego gatunku.
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 listopada 2012, 13:29

Ostatnio skończyłem czytać zbiór opowiadań Etgara Kereta "Nagłe pukanie do drzwi". Polecam, każde opowiadanie daje sporo do myślenia. A przy okazji. Pan Keret ostatnio został właścicielem najwęższego mieszkania na świecie, które mieści się w Warszawie gdzieś na Bemowie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 listopada 2012, 12:28

A ja "Musiałam odejść" - fajnie pokazana kultura arabska
vertigo

Post autor: vertigo » 19 listopada 2012, 10:30

W weekend przeczytałem "Wieżę komunistów" Witolda Gadowskiego. Dynamit, absolutny dynamit ! Jest to powieść sensacyjna, dziejąca się we współczesnej Polsce, na kanwie wydarzeń związanych z aferą FOZZ.
Atutem książki jest świetna fabuła, trzymająca w napięciu; akcja powieści ma miejsce głównie w Krakowie, Warszawie i Zakopanem. Ciężko się od tych 500 stron oderwać...
No i rzecz jasna wymowa książki jest zdecydowanie antykomunistyczna.
Na pohybel czerwonym :)
dorokusai

Post autor: dorokusai » 19 listopada 2012, 17:08

vertigo pisze:Na pohybel czerwonym
Na pohybel wszystkim , to jest dobry tekst :zoboc:
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 19 listopada 2012, 19:30

dorokusai pisze:
vertigo pisze:Na pohybel czerwonym
Na pohybel wszystkim , to jest dobry tekst :zoboc:
:spoko:
instagram: @zbigniewzbig984
ODPOWIEDZ