Książki

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 listopada 2012, 13:57

Co prawda początek (około 200 stron) nudnawy, ale jak już się rozkręciła to przeczytałam niemal jednym tchem.
To podobnie do Czarnych Oceanów Dukaja. Początek masakra taka nuda a potem wartka akcja.

edit. chyba o niej już pisałem. Jak tak to przepraszam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 listopada 2012, 14:09

Czytam teraz "Cmentarz w Pradze" Eco. Polecam. Również tym wierzącym w przedpotopowy spisek ...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 listopada 2012, 14:19

Ja Achaję po raz enty :twisted:
czerem

Post autor: czerem » 21 listopada 2012, 9:41

Kobiety dyktatorów Diane Ducret
Hitler, Lenin Stalin, Mao, Ceaușescu, Mussolini i paru innych tego typu przez pryzmat związków z kobietami. Arcyciekawe.
Wniosek nasuwa się jeden: władza = samowola i totalna bezkarność. Przerażające tym bardziej, że tak było, JEST i będzie nadal.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 listopada 2012, 10:19

czerem pisze:Kobiety dyktatorów Diane Ducret
To polecam Ci ( jeśli jeszcze nie znasz ) "Kobiety władzy PRL" Sławomira Kopra.
czerem

Post autor: czerem » 21 listopada 2012, 10:24

Chętnie przeczytam - nie znam....podejrzewam, że będzie CO czytać....u nas też się działo :!:
vertigo

Post autor: vertigo » 21 listopada 2012, 10:45

Czytam teraz Karola Zbyszewskiego "Niemcewicz od przodu i tyłu". W życiu nie sądziłem, że będę czytał książkę o Niemcewiczu ale ktoś podesłał mi o niej taką informację: Zbyszewski "zasłynął kontrowersyjną książką Niemcewicz od przodu i tyłu, która była jego niedoszłą pracą doktorską, nieprzyjętą przez Uniwersytet Warszawski (wyd. 1939). Książka jest życiorysem Juliana Ursyna Niemcewicza napisanym w postaci pamfletu polityczno-historycznego, językiem potocznym, chwilami wręcz wulgarnym" ;)

Czyta się świetnie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2012, 12:52

Pattie Smith Poniedziałkowe dzieci polecam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 listopada 2012, 10:01

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1145 ... rodu_.html

Dla mnie świetna wiadomość. Zaraz po wypłacie lecę do księgarni. Zobaczymy czy się opłacało czekać te trzy lata...
Przy okazji kupię "Pomnik Cesarzowej Achai" :) .
bton1

Post autor: bton1 » 28 listopada 2012, 10:44

Jan Guillou "Zło". Dla ludzi o mocnych nerwach. Wciąga tak, że nie da się przerwać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2013, 11:39

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105133/wichrolak

Książka realistyczna, okrutna i ciekawie napisana. Jak to bogobojni gospodarze w imię pon bucka, dutków, owiecek i własnej "krzywdy" mordują współgospodarza. Aż się bałem jak zobaczyłem zniszczony szałas na zboczu Skrzycznego ...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 19:11

Ponadczasowa pozycja literatury:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/38702/proces
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 14 lutego 2013, 19:51

Filanc pisze:Ponadczasowa pozycja literatury:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/38702/proces

Ale opis książki, ten faszyzm i komunizm...nieporozumienie. :lol:
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 20:33

Ale opis książki, ten faszyzm i komunizm...nieporozumienie. :lol:
Być może w wersji light.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 05 maja 2014, 19:23

W związku ze zbliżającą się 100-tną rocznicą wybuchu I Wojny Światowej , polecam gorąco nowość Wydawnictwa Literackiego pt.: "Polacy w armii Keisera". Autor prof. Ryszard Kaczmarek . Pozycja powstała w oparciu o wspomnienia , listy , pamiętniki zwykłych żołnierzy pochodzących ze Śląska , Wielkopolski czy Pomorza .Jak ktoś interesuje się tym co porabiał jego dziadek bądź pradziadek w latach 1914-1918 , powinien tą książkę przeczytać. Bardzo przystępnie i ciekawie napisana . Czyta się niemal jak powieść wojenno-przygodową , chociaż wiele opisów jest naprawdę wstrząsających.
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
ODPOWIEDZ