KĄCIK KULINARNY G-Sów

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 16 stycznia 2014, 8:55

Grochu pisze:Andrzej - Ty wiesz ile to jest 30 gram suszonych grzybów? To raptem 2 garści.
Łoj, ja przeczytał 30 dkg :lol: :lol: :lol: A to jest równowartość 6 kg świeżych. No ja stary i tempy.
Przeczytałem cały Twój przepis - takiego samozaparcia to ja nie mam. Gotuję bigos 1 dzień ale od rana do wieczora. I nie zamrażam co dziennie, bo zamrożony nie dochodzi (nie uzyskuje odpowiedniego bukietu).
Ale można by zorganizować na Skalance spotkanie bigosowe tj. kazda para przybyła na spotkanie ma obowiązek przynieść min 2 kg swojego bigosu i wykonujemy degustację ;) Kiedy to tam będziesz ? koniec lutego ?
Grochu pisze:Bimbru też nam Unia nie pozwala pędzić - i co z tego?
A Śliwowica Łącka ? A inne ??? ;)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 16 stycznia 2014, 12:15

Jędral pisze: nie dochodzi
ojej :!: .......a to bardzo niezdrowo :!: Grochu koniecznie przepis zmień :P
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 16 stycznia 2014, 14:39

Dochodzi, dochodzi. Spokojna rozczochrana ;)
21-23 luty.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 13 sierpnia 2014, 20:55

Ma ktoś sprawdzony przepis na Aroniówke ?? (nalewkę) :D
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 13 sierpnia 2014, 20:59

Ptoszek pisze:na Aroniówke ?? (nalewkę)
Najlepsze są osobiscie opracowane przepisy. Ale kazy zaczyna się tak samo: weź zdrowe owoce i zalej spirytusem. Potem wedle uznania.
Ja wolę malinówkę.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 14 sierpnia 2014, 20:16

HalinkaŚ pisze:A ja podam przepis na wspaniałe placki pizzowe, szybki, prosty sposób na obiad.
9 łyżek maki pszennej
3 łyżki maki ziemniaczanej
20 dkg wędliny-szynki
2 jajka
1 szklanka wody
15 dkg sera żółtego
1 marchew ( zetrzeć na tarce )
1 papryka ( pokroić w kostkę )
1 cebula ( pokroić )
kilka pieczarek
1 łyżka proszku do pieczenia.
Wszystko razem połączyć, wymieszać, posolić , piec na oleju.
Smacznego.
przepyszne było
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 20 sierpnia 2014, 23:28

Ptoszek pisze:Ma ktoś sprawdzony przepis na Aroniówke ?? (nalewkę) :D
No ja w sumie mam sprawdzony, została mi jeszcze butelczyna z ubiegłego roku :) Ma piękny kolor i jest mocno rozgrzewająca - z imbirem i laską wanilii. Tylko nie zapisałam w ulubionych, który to przepis, a jest ich dużo podobnych. Myślę, że z każdego wyjdzie mniej lub bardziej pyszna nalewka. Domowej roboty wszystkie są udane! :)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 21 sierpnia 2014, 13:51

U nas jakoś tak jesiennie się zrobiło za oknem, trzeba osłodzić sobie dzień. Proponuję proste ale pyszne ciasteczka owsiane z bakaliami:

200g masła
3/4 szkl. cukru
cukier waniliowy
1 szkl. mąki pszennej
płaska łyżeczka sody
szczypta soli
2,5 szkl. płatków owsianych
ok. szkl. posiekanych grubo bakalii (dzisiaj znalazłam w kuchni: po trochu migdałów, orzechów włoskich i laskowych, słonecznika, dyni, rodzynek i suszonych moreli)

Masło ucierać mikserem przez około 2 minuty, dodać cukier i cukier waniliowy, ucierać kolejne 2 minuty, potem dodać jajko i razem chwilę miksować.
Do maślanej masy wsypać mąkę wymieszaną z sodą i solą, wymieszać dokładnie łyżką. Dosypać suche płatki i bakalie - wymieszać i wstawić na pół godzinki do lodówki, żeby masa stężała.
Ułatwi to potem formowanie z ciasta małych kulek (wielkości orzecha włoskiego), które spłaszczamy na dłoni i kładziemy na blachę wyłożoną pergaminem. Ciasteczka urosną, więc trzeba zostawić między nimi trochę odstępu.
Piec w piekarniku rozgrzanym do 170st. przez około 17 minut. Przy termoobiegu obie blaszki wkładam na raz.
Smakują lepiej niż wyglądają. Spróbujcie sami :) Smacznego!
Załączniki
ciasateczka owsiane upieczone.jpg
(189 KiB) Pobrany 1271 razy
ciasteczka owsiane surowe.jpg
(174.21 KiB) Pobrany 1271 razy
ciasteczka owsiane składniki.jpg
(189.68 KiB) Pobrany 1271 razy
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 21 sierpnia 2014, 16:31

malgosiadg pisze:Smakują lepiej niż wyglądają. Spróbujcie sami Smacznego!
Potwierdzam bardzo dobre, my też często je robimy. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 10 września 2014, 21:06

Wczoraj były kaczki "w promocji" w Lidlu. Kupiłem jedną, a dzisiaj włożyłem do niej jabłka i cebule, posmarowałem kompozycją ziół i do wora, a wór do piekarnika. Właśnie minięło 2,5 godziny i jemy.
Wiesia powiedziała: "dawno nie jadłam tak przyrządzonego mięsa". Bo Jędral to mistrzu w mięsiwach :5: :8:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 17 stycznia 2015, 22:50

Inga pisze:To ja jeszcze dodam, że oczekuję na przepis na sałatkę Mariusza i Halinki, która była palce lizać :oki:
Inga przepraszam że tak długo musiałaś czekać
Sałatka z tuńczyka.
Podam ilość z jakiej był zrobiona sałatka na wigilii, potrzebne produkty:
-sałatka meksykańska , mrożonka 3 opakowania (jeżeli mam wybór to kupuję z różnych firm, żeby urozmaicić składniki
-tuńczyk w kawałkach w oleju (nie sałatkowy) 2-3 puszki
-ogórki kiszone ok 4-6szt średniej wielkości
-woreczek ryżu
-ser żółty ok 100dkg, potarty na dużych oczkach
-majonez dekoracyjny winiary
-sól, pieprz do smaku, gdy robię sałatkę dla siebie dodaję trochę czosnku suszonego
Smacznego :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 17 stycznia 2015, 23:15

Dzięki Mariusz :) na pewno będę wypróbowywać ;)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
mark65
Turysta
Turysta
Posty: 75
Rejestracja: 11 lutego 2011, 0:55

Post autor: mark65 » 18 stycznia 2015, 18:55

malgosiadg pisze:U nas jakoś tak jesiennie się zrobiło za oknem, trzeba osłodzić sobie dzień. Proponuję proste ale pyszne ciasteczka owsiane z bakaliami:

200g masła
3/4 szkl. cukru
cukier waniliowy
1 szkl. mąki pszennej
płaska łyżeczka sody
szczypta soli
2,5 szkl. płatków owsianych
ok. szkl. posiekanych grubo bakalii (dzisiaj znalazłam w kuchni: po trochu migdałów, orzechów włoskich i laskowych, słonecznika, dyni, rodzynek i suszonych moreli)

Masło ucierać mikserem przez około 2 minuty, dodać cukier i cukier waniliowy, ucierać kolejne 2 minuty, potem dodać jajko i razem chwilę miksować.
Do maślanej masy wsypać mąkę wymieszaną z sodą i solą, wymieszać dokładnie łyżką. Dosypać suche płatki i bakalie - wymieszać i wstawić na pół godzinki do lodówki, żeby masa stężała.
Ułatwi to potem formowanie z ciasta małych kulek (wielkości orzecha włoskiego), które spłaszczamy na dłoni i kładziemy na blachę wyłożoną pergaminem. Ciasteczka urosną, więc trzeba zostawić między nimi trochę odstępu.
Piec w piekarniku rozgrzanym do 170st. przez około 17 minut. Przy termoobiegu obie blaszki wkładam na raz.
Smakują lepiej niż wyglądają. Spróbujcie sami :) Smacznego!
Ciasteczka owsiane z bakaliami zrobiłem dzisiaj ściśle według przepisu malgosiadg, potwierdzam są zajebiste,
dzięki za przepis. :)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 21 stycznia 2015, 9:31

Cieszę się bardzo, że przepis Ci się przydał :) Narobiłeś mi smaku, ale obiecaliśmy sobie, że po świętach nie będę nic słodkiego piekła! ... przynajmniej przez jakiś czas ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 15 lutego 2015, 20:04

Może się komuś ten przepis przyda. Polecam gorąco.
Ryba pieczona w folii
Filety z morszczuka ( mogą być wszystkie rodzaje filetów)
zielona pietruszka
czosnek
cytryna
przyprawa do ryb
wegeta.
Po rozmrożeniu rybę położyć na wysmarowaną masłem folię aluminiową. Posypać zielona pietruszką, przyprawa do ryb, wegetą i czosnkiem na koniec pokropić sokiem z cytryny. na wierzch dać odrobinę masła. Zawinąć dokładnie i piec w piekarniku na 180 stopni około 40 minut.
Smacznego.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
ODPOWIEDZ