180 dni na zwrot pieniędzy?

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

nowakos
Turysta
Turysta

180 dni na zwrot pieniędzy?

Post autor: nowakos » 04 czerwca 2020, 12:38

Czy to prawda, że biura podróży, organizatorzy wycieczek, festiwali i innych "atrakcji" mają teraz aż 180 dni roboczych na zwrot pieniędzy za eventy i usługi, które z przyczyn obiektywnych i niezależnych nie mogły dojść do skutku?
Przez tę całą pandemię przepadł mi majowy wyjazd do Skandynawii - i nie mogę się doprosić o swoją ka$ę, po podobno firmy mogą się teraz w ten sposób ratować przed upadkiem - faktycznie w tarczy wprowadzili coś takiego?
Bo dla mnie takie działanie zakrawa na jakiś kryminał. I chyba zawalczę nie tylko o zwrot wpłaconych pieniędzy, ale z pomocą fachowców z https://codex.org.pl/ także o wszelkie możliwe zadośćuczynienia za straty moralne po tym wszystkim :zly:
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2020, 9:13 przez nowakos, łącznie zmieniany 1 raz.
piter872
Turysta
Turysta

Re: 180 dni na zwrot pieniędzy?

Post autor: piter872 » 05 czerwca 2020, 19:57

niestety to prawda, rząd polski dał taką możliwość w ramach tarczy antykryzysowej
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta

Re: 180 dni na zwrot pieniędzy?

Post autor: ceper » 05 czerwca 2020, 22:47

@nowakos, szkoda zdrowia i czasu na pisma, wystarczy cierpliwie poczekać. Na lokacie bankowej marne są odsetki, chyba że wzięto kredycik... :shock:
Kto w dzisiejszych czasach żyje na kredyt, gdy dobra zmiana obdarza wszystkich? Wkrótce na otarcie łez bon turystyczny 1000+,mnie nie dotyczy. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
ODPOWIEDZ