Prowincja cepra

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 16 września 2020, 2:52

2020.09.12 Spała - Inowłódz - Tomaszów Maz. - Sulejów
2 lata temu rowerem, tym razem autem po lokalnych atrakcjach.
Galeria zdjęć - poniżej kilka fotek dla zachęty. ;)

Inowłódz - kościół św. Idziego + pomnik Władysława Hermana trzymającego pod płaszczem Bolesława Krzywoustego:
Obrazek

Zamek królewski w Inowłodzu:
Obrazek

Rzeka Pilica:
Obrazek

Tomaszów Maz. - "Niebieskie Źródła":
Obrazek

Kopalnia Biała Góra:
Obrazek
Obrazek

Tomaszów Maz. - Małe Groty
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 16 września 2020, 13:58

2020.09.13 Kapliczkowo - Święte Ługi - Patyki
Niedziela - dzień święty należy święcić, więc nie zabraknie tu kościołów i kapliczek. ;)
Galeria zdjęć - dla zachęty parę fotek...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 01 listopada 2020, 20:54

Jestem przezorny. Nakupiłem w poniedziałek w biedrze zniczy za pół ceny, żona wydała kilka razy więcej na lokalnym bazarku i rozpoczęła się pielgrzymka po cmentarzach, podczas której przy okazji zawitałem do Piekła. ;)
Obrazek
Tydzień temu to był wysyp grzybów, wręcz klęska urodzaju. Wystarczyło na agro tylko wyjść za stodołę i przykucnąć. :spoko:

Dziś przykucnąłem sobie ze 20 minut i 2 godziny obierania. Oto wyższość prywaty nad publicznym lasem (też poszedłem i rydz :().
Tydzień w kuchni minął na diecie grzybowej: zupy i zasmażki (sosy) do ziemniaków. Dziś prawie całość runa zostawiliśmy teściowej. :)

Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: Prowincja cepra

Post autor: HalinkaŚ » 02 listopada 2020, 18:40

ceper pisze:
01 listopada 2020, 20:54

Dziś przykucnąłem sobie ze 20 minut i 2 godziny obierania.



@ceper piękny zbiór, a jakże będzie smaczny, :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 02 listopada 2020, 20:57

I tak w to nikt nie uwierzy, to napiszę, że prawie całość widocznego runa pochodzi:
- zielone gąski z powierzchni około 5m2 (około 30m od stodoły),
- podgrzybki z powierzchni 3-4 arów (około 30 oraz 150m od stodoły nr 1).
W obu przypadkach należy uważać, aby ich nie podeptać. ;)
Żona posiada nie tylko melodyjny szczebiot, ale przede wszystkim kunszt kulinarny. Pychota. Halinko, ja jestem szczyściorz, fest szczyściorz. :)
Maślaki (po sąsiedzku) i kanie na Halach Ceprowych - te można zbierać workami, ale nikt ich nie zbiera. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: Prowincja cepra

Post autor: HalinkaŚ » 02 listopada 2020, 22:26

ceper pisze:
02 listopada 2020, 20:57
I tak w to nikt nie uwierzy, to napiszę, że prawie całość widocznego runa pochodzi:


Dlaczego nie, takie rzeczy to tylko w Polsce ;) , a tak na poważnie to szczęściarz jesteś mając wokoło siebie takie dobrodziejstwa natury. Muszę się przyznać, że prawie nie jadam grzybów bo jako dziecko się zatrułam i do dzisiaj mam odrzut. I opowiem zabawną historyjkę. Kupiłam raz kanie i upiekłam jak kotlety. Nie minęło parę godzin i znalazłam się na Sorze, prawie chcieli mi płukać żołądek, ale po usilnych moich prośbach dostałam tylko kroplówkę. Leżę tak sobie na kozetce, a z izby przyjęć wychodzi dość mocno nawalony facet, patrzy na mnie zmaltretowaną, siada mi w nogach i tak patrząc mówi,,,,cyt :) Ty, jak Ci się to skończy to pójdziemy się napić, zaraz ozdrowiejesz :). Grzyby zapamiętałam do dzisiaj. :twisted: :twisted: :twisted:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 05 listopada 2020, 14:32

Przed chwilą sprzed agro3 - dziś ubogo, tydzień temu był wysyp, zaś 2 tygodnie temu grzybiana klęska urodzaju.
Obrazek
Drinkujemy, bo jest ku temu okazja. 🍹🍷
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 08 listopada 2020, 20:50

Rowerowo - w tych miejscach jesteśmy bezpieczni od Covid-a... ;)
Obrazek
Obrazek
Zbiornik Słok (w tle Góra Kamieńsk):
Obrazek
Obrazek
Elektrownia "Bełchatów" - producent obłoków. :)
Obrazek

Więcej zdjęć: 2020.11.08 Słok - elektrownia
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 21 listopada 2020, 22:47

Dziś zabrałem trochę dutków i ruszyłem na Gůrny Ślůnsk, by kupić dziewicę. W dzisiejszych czasach wszystko można kupić mając pogan. Prawie.
Zapytajcie mnie, dlaczego pojechałem do stolicy GŚ, bo w tym za bardzo logiki nie ma. Niby dziewice były, ale jakieś garbate, a ja wybredny jestem.
Trochę zły, że nie wydaliśmy z żoną ani grosza, postanowiliśmy odwiedzić chociaż ruiny zamku w Olsztynie. Ku memu zdziwieniu spotkaliśmy trzy dziewice, na dodatek łatwo przystępne. Kamieniołom i Jaskinię w Kielnikach oraz Jaskinię Magazyn można sobie darować - nic moc. :(
Galeria zdjęć: 2020.11.21 Olsztyn - ruiny zamku i okolice

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trzy Dziewice i Owczy Garb: ;)
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Kubeczek
Turysta
Turysta
Posty: 52
Rejestracja: 11 października 2012, 15:40

Re: Prowincja cepra

Post autor: Kubeczek » 22 listopada 2020, 22:44

ceper pisze:
21 listopada 2020, 22:47
Dziś zabrałem trochę dutków i ruszyłem na Gůrny Ślůnsk, by kupić dziewicę. W dzisiejszych czasach wszystko można kupić mając pogan. Prawie.
Zapytajcie mnie, dlaczego pojechałem do stolicy GŚ, bo w tym za bardzo logiki nie ma. Niby dziewice były, ale jakieś garbate, a ja wybredny jestem.

Jezusicku, @ceper aleś ty GUPI jesteś :lol:
Jak ci/tobie (bo w sumie nie wiem, jak tam na twoi wieśniactwie godocie)
nie pasuje Górny Śląsk i jego stolica to omijaj nas z daleka :no:
Wyjdzie to na zdrowie i ci/tobie i wszystkim Górnoślązakom, bo takich cep(r)ów jak ty to nie bardzo chcemy tu ani widzieć, ani gościć :killer: :killer: :killer:
Z nizin, ale górmaniak :-)
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 22 listopada 2020, 22:57

@Kubeczek, dzięki za komplementy, ale nic nowego o mnie nie możesz napisać, czego sam bym nie wiedział. :hmmm:
Jezusicku, jednak są osoby na tym świecie, nie tylko na cywilizowanym Gůrnym Ślůnsku, które nie potrafią czytać między wierszami.
Twój wpis potwierdza me przypuszczenie, że praca u podstaw jest konieczna. Nie tylko na GŚ, ale zwłaszcza na nizinach. :cmok:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 29 listopada 2020, 13:16

Mamy XXI wiek, więc wydawałoby się, że czas konserwatywnych forumowiczów dawno przeminął. Rozumiem tradycja, Bóg, honor, ojczyzna...
Dziś o tym nie będzie, więc newralgiczne i wrażliwe osoby proszę o zaniechanie dalszego czytania tego postu, bo początek już znacie:

ceper pisze:Dziś zabrałem trochę dutków i ruszyłem (...), by kupić dziewicę. W dzisiejszych czasach wszystko można kupić mając pogan. Prawie.
Rozumiecie - bez kaski nie ma gadki. Wczoraj przejechałem prawie tysiąc km. Przy trasie stało wiele kandydatek, ale nie miałem czasu sprawdzić, czy to dziewice. A jestem wymagającym klientem, bo towar musi być prężny i gibki, zaś ostra jazda dostarczać przyjemności i obowiązkowo miły masaż. Może być blond, brunetką czy szatynką, ale ma kusić swym wyglądem, by ją posiąść. Wiem, że grzeszę myślą, mową i uczynkiem. :(

Kilka fotek z wczorajszej trasy. Świebodzin przystrojony świątecznie. Galeria zdjęć: 2020.11.28 Międzyrzecz - Świebodzin

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 19 grudnia 2020, 20:35

Swej wybrance przed laty na trzecim spotkaniu oświadczyłem się - minęło ponad 30 lat (konserwatywne zaręczyny oraz późniejsze śluby w USC i kościelny nie miały znaczenia).
Dziś doszło do zbliżenia z dziewicą, jest prześliczna, chyba na nią nie zasługuję. Lekko ją przycisnąłem i nieomalże nie stało się mi kuku. Musimy się bliżej poznawać na spokojnie. W pewnym wieku trza liczyć siły na zamiary i zamiary na siły, chociaż sił witalnych mi nie brak - u mnie w sercu zawsze był maj. Będziemy aż do śmierci bez oficjalnego ślubu - reszta w stopce. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Kubeczek
Turysta
Turysta
Posty: 52
Rejestracja: 11 października 2012, 15:40

Re: Prowincja cepra

Post autor: Kubeczek » 20 grudnia 2020, 17:04

K,,,a Ceper Ciebie to się nie da czytać - p,,,,,,,,,e dnia siódmego. Myślałeś kiedyś o zarejestrowaniu się w psychiatryku? Przyjęliby Cię z otwartymi ramionami, bo mieliby zapewnioną stałą płatność za Ciebie z NFZ. Weź k,,,a s,,,,,,l z tego forum, bo rzygać się już chce twoimi wieśniackimi wywodami. Się k,,,a filozof chłopski znalazł. Ja p,,,,,,ę... Czy ADM nie ma jaj, żeby go w,,,,,,,,,ć i oczyścić Forum z jego p,,,,,,,,,a? Człowiek by chciał poczytać co ciekawego na Forum, ale jak widzi, że znów posty Cepera, to się wyłącza, żeby ekranu nie zarzygać :zygi: :zygi: :zygi:
Z nizin, ale górmaniak :-)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: Prowincja cepra

Post autor: HalinkaŚ » 20 grudnia 2020, 18:10

Kubeczek pisze:
20 grudnia 2020, 17:04
K,,,a Ceper Ciebie to się nie da czytać - p,,,,,,,,,e dnia siódmego. Myślałeś kiedyś o zarejestrowaniu się w psychiatryku? Przyjęliby Cię z otwartymi ramionami, bo mieliby zapewnioną stałą płatność za Ciebie z NFZ. Weź k,,,a s,,,,,,l z tego forum, bo rzygać się już chce twoimi wieśniackimi wywodami. Się k,,,a filozof chłopski znalazł. Ja p,,,,,,ę... Czy ADM nie ma jaj, żeby go w,,,,,,,,,ć i oczyścić Forum z jego p,,,,,,,,,a? Człowiek by chciał poczytać co ciekawego na Forum, ale jak widzi, że znów posty Cepera, to się wyłącza, żeby ekranu nie zarzygać :zygi: :zygi: :zygi:
@Kubeczek nie tolerujemy przekleństw na forum, zresztą to wiesz dobrze, dlatego wykropkowałam te piękne słowa. Jak Ci się nie podoba to co pisze @ceper to po prostu nie czytaj, pomijaj, wtedy też nie będzie Ci się chciało rzygać, żołądek się nie zbuntuje i nie zwróci treści pokarmowej :) czego Ci oczywiscie nie życzę. A i jeszcze jedno, my tutaj nikogo nie wyrzucamy,,,,no jak nie musimy.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
ODPOWIEDZ