Prowincja cepra

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Prowincja cepra

Post autor: ceper » 17 maja 2020, 23:48

sokół ma dobre pomysły, jeden z nich sprzed kilku godzin właśnie realizuję ku mękom Tantala tutejszych forumowiczów. ;)
Wrażliwym forumowiczom radzę dodać ten temat do ignorowanych, wówczas nie będę ich nękał swymi fotami z prowincji.
Nie będzie tu zdjęć wysokich lotów, wszak w ramach minimalizmu turystycznego preferuję smartfon (liczy się ma wygoda).
Nie będzie również ciekawych miejsc, wszak to prowincja w centrum kraju. Będzie zielono, chociaż "zielonym" nie byłem.
Brak komentarzy uznam za komplement, wszak panuje tu demokracja i dyrektywy wodza/ów/ muszą być respektowane.
Wolnych ludzi one nie dotyczą, dlatego w przypadku bana admin usunie tylko jeden wątek = raz-ciach i po kłopocie. ;)
Dziś wprawdzie Sławomira, ale życzenia proszę składać jesienią - to za niespełna pół roku. Konto z głodu nie zdechnie.
Raczej abstynentem jestem, z trudem toleruję palących i pogan (termin ten jest niektórym znany - może się przyjmie).
Startuję od jutra, chyba że administracja wykaże się refleksem i zablokuje mi konto. Żartowałem z tym refleksem. :roll:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 18 maja 2020, 15:33

A jak alfabet cepra.
Łatwiej będzie zrozumieć moje wpisy, jeśli wyjaśnię swe skróty myślowe poparte wczorajszymi fotkami z agro z kolekcją szyszek.

Agro - odskocznia od cywilizacji (LTE 30Mbps), gdzie hałasują swym ćwierkaniem ptaszki z przyległego lasu.
Miejsce ciszy najczęściej na weekendy, czasem dorosłe dzieci przybywają ze znajomymi na nocne Polaków rozmowy. :winko:
Strzeżone jest przez szczęśliwe kurki, dwa koty, dwa psy i ... teściową (dobra kobieta w wieku 70-).

Alkowa - jedno z pomieszczeń, które sieje spustoszenie wśród konserwatywnych forumowiczów. :P
Zwyczajne lokum, gdzie udaję się z żoną na nocny odpoczynek, relaks i regenerację (na agro bez klimy i kwantowej kropki).

Poganie - synonim kasiorki niezbędnej do życia w cywilizowanym świecie, wypierany przez plastik (minimalizm).
Jeden pogan (nie poganin) wart 100 zł, ma kuzynów Starego i Sobieskiego, namiastka (ubodzy krewni) to Mieszko i Chrobry.
Mieszko w mym mieszku rzadko mieszka, miedziaków nie toleruję, bo to przerost formy nad treścią. Lżejszy jest plastik.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
sokół
Turysta
Turysta
Posty: 88
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 11:31

Re: Prowincja cepra

Post autor: sokół » 18 maja 2020, 16:09

B jak brzuch tego nie brakuje ceprowi

c jak ciul najczętsze określenie cepra przez sokoła

d jak dupa równie duża jak brzuch

j jak jajo takie kukułcze, nie wiem, kto je podrzucił, ale na pewno nie ja, chyba sie same podrzuciło

k jak koledzy lajlepiej z forum, tylko, czy tacy istnieją, powątpiewam...

t jak teścowa najlepsza do igraszek w alkowie wg cepra

z jak zadupie czyli miejsce zamieszkania cepra.

Weźcie usuńcie ten temat - szkoda Waszych nerwów. Pozdrawiam z GBG, trzymajcie się ciepło.
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Prowincja cepra

Post autor: Mirek » 18 maja 2020, 17:32

Sokół a po co usuwać? Tu też ludzie lubią się pośmiać. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 19 maja 2020, 2:23

Szanowny Mirku, ze względu na wiek zasługujesz na szacunek, więc postanowiłem bawiąc uczyć i ucząc bawić.
Życie bajką nie jest, więc w obliczu Twej potrzeby uśmiechu zejdę ze swej drogi na manowce.
Niezbadane są wyroki boskie, więc poniższe słowa piszę ku zabawie oraz przestrodze dla innych.

Nawet gdy lekko nie jest, to jednak obowiązki należy sumiennie wykonywać, zwłaszcza te małżeńskie.
Za odkrycie tezy życiowej, że alkowa + niemoc = rogacz na razie nagrody Nobla nie dają.
Wydawałoby się, że mam cię kotku, ale złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.
Pisząc wprost: zaniedbywanie obowiązków małżeńskich stanowi nie tylko podstawę do rozwodu, ale także do orzeczenia o winie za rozpad związku. Inne okoliczności jak zła pogoda nie mają tu większego znaczenia.

To historia z życia wzięta z drugiej strony agro. Epilog dość ciekawy: facet ma młodsze od syna dziewczę w ciąży, zaś jego syn starszą panią w wieku ojca. Los bywa poniekąd sprawiedliwy - ceper o równowadze w przyrodzie by rzekł: to KARMA.

Emerycie, baw się zatem codziennie w alkowie wyśmienicie, czego też wszystkim forumowiczom życzę. :spoko:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Prowincja cepra

Post autor: Mirek » 19 maja 2020, 8:27

Wiesz przyzwyczaiłem się już do tego MIRKA ,wszak mam tak na imię od urodzenia,.Dawaj dalej swoje teksty bo przez tą pandemię nudzę się. :lol: A tak z ciekawości za ile lat będziesz emerytem ? Masz szansę dożyć tak szacownego wieku? :twisted: :zoboc:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 19 maja 2020, 9:56

Drogie panie, szanowni koledzy.
Dziękuję za poświęcony czas na czytanie historii z życia wziętych, być może poszerzą one horyzonty myślowe i pozwolą Wam przetrwać w domowych pieleszach okres urojonej pandemii - ponoć ona jest tylko na Ślůnsku. Dawno tam nie byłem, więc wykluczyć nie mogę, że koncentrują się tu wszystkie plagi tego świata, łącznie z nudą. Ja robotny jestem we wszystkich obszarach życia (bezrobotnym nie byłem ani jednego dnia, chorym tym bardziej) i od urodzenia mawiają mi Pracuś. ;)
Śpieszę zaspokoić Twą ciekawość Mirku: choćbym się dwoił i troił, to Twego wieku nie osiągnę, chyba że... no wiesz co. ;)
Statystyka jest nieubłagana: na Ślůnsku faceci na emeryturze żyją kilka razy dłużej niż w Łódzkiem i o parę wiosen nominalnie.
Mając na uwadze życie emeryta i jego mankamenty, nie chciałbym doczekać tego czasu. Wolę umrzeć na stanowisku pracy, nawet nie pytaj gdzie... ;)

Dziś historia sprzed kilku lat, która nie daje mi spać, znaczy się fenomen niektórych kobiet, którego logicznie nie jestem sobie wyjaśnić.
Podczas jednego z wyjazdów z rowerem nad morze (przejechałem wzdłuż wybrzeża od Świnoujścia, przez Hel po Piaski) - oczywiście korzystałem z dobrodziejstw kolei Intercity wte i wewte (dojazd i powrót). Zważywszy okres wakacyjny i decyzję o wyjeździe w piątek po południu (nie ryzykuję, więc przeglądam prognozy pogody) regułą był bilet weekendowy w I klasie plus dopłata na rower. Pech - tym razem nie udało mi się kupić miejscówki w I klasie, zaś w II klasie nigdy ich nie było, bo ludzie oszczędzają na wygodzie. Może to i dobrze, bo bliżej poznałem życie, tzn. spędziłem noc na korytarzu przy WC pilnując roweru. Weekendowy pociąg ze Ślůnska nad morze wlókł się, konduktor nawet nie sprawdził biletów - taki tłok. Przedstawiciele młodszej części społeczeństwa wyzwolonego pewnie wysiedli dopiero na stacji końcowej i dziwili się, że tak szybko minęła podróż. Jednak nie dla wszystkich, niektórzy widzieli nawet Sodomę i Gomorę - byłem tym wybrańcem. Wśród imprezowiczów była też w miarę trzeźwa uczestniczka w wieku około 25 lat, która znała lepiej ode mnie język polski (człowiek uczy się całe życie) i operowała nim błyskotliwie w stosunku do swego chłopaka, który pełny odlot zaliczył z godzinę wcześniej w przeciwieństwie do niej (tylko kilka głębszych + piwo). Gdy przeciskała się obok mnie (średnia przyjemność), doradziłem jej, że po ślubie się zmieni. W ostatniej chwili powstrzymała grzeszną rękę widząc, że nie nastawiam policzek (nie mówiąc o drugim), ale wręcz przeciwnie: w ramach równouprawnienia płci sama zaliczyłaby gratis. Gdzie ów fenomen?

Właśnie dziwi mnie podejście młodych dziewczyn do życia, czyli wybierających lubego wśród alkoholików. Ach ta bananowa młodzież, ale z uboższej warstwy społeczeństwa - bohaterki programów "Dlaczego ja?" i "Trudne sprawy". Nawet jeśli uda się im wyrwać z piekła, to kolejny życiowy wybór wygląda podobnie.
I to jest dla mnie niezrozumiały fenomen, chociaż z nauką nigdy problemów nie miałem. Wytłumacz mi to Mirku, bo ja kosmitą jestem. Pogoniłbym takiego dziada, który stawałby w konkury do teściowej (pracowała na kopalni, więc posiada empatię nawet do górników).
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Prowincja cepra

Post autor: Mirek » 19 maja 2020, 10:30

Nie wiem czemu ale ulżyło mi że nie dożyjesz wieku emerytalnego, choć z drugiej strony jak mówią Ślązacy KAŻDEGO ŻOL.W końcu ceper też człowiek. :twisted: Pisz więcej, myślałeś o wydaniu książki ze swoimi wypocinami i tzw, złotymi myślami? :ha: :ha: :ha:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 19 maja 2020, 11:07

Panie emerycie, dlaczego nie byłeś tak rozmowny na drugim forum? Cieszę się, że Cię ożywiłem. Jestem optymistą, może inni też zmartwychwstaną.
Pragnę wyprowadzić Cię z błędu - według statystyk dożyję wieku emerytalnego, ale nie będę emerytem z wyboru, wszak wtedy człek tetryczeje. :(
Co ja Ci będę zresztą powiadał, gdy sam wiesz lepiej ode mnie, jak wygląda życie emeryta z górniczą jałmużną 4k. Wystarcza na waciki dla żony? :|
Jest jeszcze tyle do zrobienia, że życia mi zabraknie. Nie będę marnował go na ławeczce w parku, bo jeszcze wróci ZOMO i sam wiesz... :zoboc:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
jedrek4
Turysta
Turysta
Posty: 157
Rejestracja: 26 września 2018, 19:27

Re: Prowincja cepra

Post autor: jedrek4 » 19 maja 2020, 12:24

Na ławeczce w parku, też może być przyjemnie :) Nie wiem ile masz lat, ale wierzaj mi: Z wiekiem optyka się zmienia..... Albo z "darami od losu", czego Ci oczywiście nie życzę.
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Prowincja cepra

Post autor: Mirek » 19 maja 2020, 12:47

ceper pisze:
19 maja 2020, 11:07
Panie emerycie, dlaczego nie byłeś tak rozmowny na drugim forum? Cieszę się, że Cię ożywiłem. Jestem optymistą, może inni też zmartwychwstaną.
Pragnę wyprowadzić Cię z błędu - według statystyk dożyję wieku emerytalnego, ale nie będę emerytem z wyboru, wszak wtedy człek tetryczeje. :(
Co ja Ci będę zresztą powiadał, gdy sam wiesz lepiej ode mnie, jak wygląda życie emeryta z górniczą jałmużną 4k. Wystarcza na waciki dla żony? :|
Jest jeszcze tyle do zrobienia, że życia mi zabraknie. Nie będę marnował go na ławeczce w parku, bo jeszcze wróci ZOMO i sam wiesz... :zoboc:
No tak już zostałem zdegradowany do emeryta, a tak było miło MIRECZKU, MIRKU. :lol: a na drugi forum nie byłem tak rozmowny bo te frazesy typu ALKOWA, POGANIE, AGRO i te inne już się znudziły. :zoboc: Myślałem że tu zabłyśniesz nowymi pomysłami ale pomyliłem się. :spoko: A co do tej mojej jałmużny górniczej jak ją nazywasz to wiedz że nie jeden chciałby ja mieć, nic o mnie nie wiesz i to co przeczytasz o mnie gdzie indziej resztę sobie wymyslasz. :evill: Ps, pozdrowienia masz od mojego psa,imię sobie wymyśl. :ha: :ha:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 19 maja 2020, 12:50

Jest jeszcze przed godz. 13, więc ławeczka w parku mnie nie kusi, tym bardziej że pracuję. Ach te dary losu...
Nie wiem, czemu ludzie narzekają na zły los. Przecież sami sobie wybierają żonę, pracę i inne aspekty życia.
Należy kreować rzeczywistość, jeśli wybór jest zbyt skromny - ja tak mam i nie narzekam. Carpe diem. :roll:
Jestem prawie w wieku pana Mirka, ale optyka zupełnie inna: w sercu ciągle maj. Prawie robi różnicę. ;)

Edit: Mirku, sam chwaliłeś się jałmużną, więc Ci wierzę. Dokonaj statystyk słów alkowa, agro i poganie - wypada mizernie...
Sąsiada i rodziny się nie wybiera - pozdrów ich. :spoko:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Prowincja cepra

Post autor: Mirek » 19 maja 2020, 15:09

Nudny jesteś, powtarzasz wytarte frazesy, jak wymyslisz cos nowego daj znać.Żegnam. :hej:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 19 maja 2020, 16:04

Mirku, gubię się z tym psem - to policjant (sąsiad) czy zwierzak łapiący Cię zębami za nogawkę przy kolanie? Tyle macie obaj uciechy... ;)
Odnośnie jałmużny - chwaliłeś się 5k minus podatek, to wychodzi 4k na jedną rękę i 8-pak na drugą do parku na ławeczkę. :10:
Ja nikomu nie zaglądam do miski: ryż czy kawior to kwestia smaku, tylko rybiej ikry mi jeszcze brakuje. No i hajera. :hmmm:

Edit: Mireczku, czyżby hajer-nielot dał Ci prikaz milczenia w tym wątku? :cisza:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Prowincja cepra

Post autor: ceper » 22 maja 2020, 15:11

P jak pstrąg
Najlepszy pstrąg w Polsce, często można tu nas spotkać.

Dziś otwarcie obiektu Łowisko Kardynał - Grobla Kluki - sezon 2020 rozpoczęty. ;)
Młodzi zdalnie zajęci, więc tylko z żoną i teściową w 3 pstrągi za pogana. :P
To nie jest reklama, ale świetny obiekt. :hmmm:
Obrazek
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
ODPOWIEDZ