Górska Odznaka Turystyczna

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 14 stycznia 2013, 13:33

malgosiadg pisze:Obiecałam sobie, że nigdy więcej weryfikacji...
ja jakoś w Krakowie nigdy nie miałem kłopotów (mam wszystkie małe i dwa lata na "za wytrwałość")
nigdy nikt mi nie skreślił żadnego odcinka trasy ani punktu, nigdy nie chcieli dodatkowych potwierdzeń w postaci np. zdjęć (a zdarzało się że z niektórych wycieczek brak było pieczątek)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 14 stycznia 2013, 13:59

no u nas jest pod tym względem "wyjątkowo" ;) Ale odznakę GSB weryfikuje sie chyba w Krakowie :D
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2013, 16:01

o GSB oczywiście ze myślałem, tylko ze pomyślałem o tym za późno, bo gdybym zaczął chodzić po górach odpowiednio wczesniej to w wakacje w liceum bym się wybrał na 3 tygodnie w góry i bym wędrował bo oczywiście mówie tu o diamentowej odznace:) teraz zostało mi czekać aż pójdę na emeryturę i modlić się aby zdrowie i kondycja do tego czasu była dobra:)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 19 stycznia 2013, 16:53

piter87, tak trochę zmieniając temat - bierzesz czasem udział w wyjazdach organizowanych przez rybnicki PTTK? ( http://www.ktg.rybnik.neth.pl/ )
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2013, 22:03 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2013, 21:39

Zrzęda szczerze mówiąc to czesto biore udział w wycieczkach górskich z jastrzębskiego pttk koło "KROKUS" http://www.pttkkrokus.pl/kalendarz-imprez/
Mirek

Post autor: Mirek » 19 stycznia 2013, 22:00

Lucynko możesz poprawić link,bo może ja coś znajdę ciekawego?
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 19 stycznia 2013, 22:08

mirek pisze:możesz poprawić link,
Już.
Ale póki co nic ciekawego tam nie ma. Chociaż nie powiem - to marcowe szkolenie lawinowe na Babiej trochę mnie kusi.

Jeśli chodzi o pttkowskie wycieczki, to zdarzyło mi się kilka razy jechać z PTTK Gronie (to koło przy KWK Marcel: http://pttkgronie.org.pl/plan.html ). Miło było :)
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2013, 22:39 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 stycznia 2013, 22:17

Zrzęda pisze:marcowe szkolenie lawinowe na Babiej trochę mnie kusi.
Tylko zasięgnij informacji czy to szkolenie jest czysto teoretyczne, czy też obejmuje kurs w terenie i "zabawy" ze śniegiem :)

Edit: Doczytałem: jest w planie próba norweska, więc zajęcia w terenie planowane :spoko:
Sam się zastanawiam, czy sobie tej wiedzy nie odświeżyć :kukacz:
Daj znać jakbyś się zdecydowała. W kupie raźniej, bo kupy nikt nie ruszy.
Mirek

Post autor: Mirek » 19 stycznia 2013, 22:53

Sorki za offa,Lucynko ja gdy pracowałem na Marcelu często z Klubem wędrowałem.Mam wrażenie że spotkaliśmy się. :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2013, 22:05

Zrzęda pisze:Jeśli chodzi o pttkowskie wycieczki, to zdarzyło mi się kilka razy jechać z PTTK Gronie (to koło przy KWK Marcel: http://pttkgronie.org.pl/plan.html ). Miło było :)
a jesteś zrzeszona z tym kołem PTTK? Często jest tak ze brakuje miejsc dla nie zrzeszonych akurat z nimi? Plan wycieczek widze dla mnie ciekawy bo nie byłem w wielu rejonach z ich planu na 2013:)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 21 stycznia 2013, 17:28

piter87 pisze:a jesteś zrzeszona z tym kołem PTTK? Często jest tak ze brakuje miejsc dla nie zrzeszonych akurat z nimi?
Zrzeszona nie jestem i dawno z nimi nigdzie nie byłam. Ale z tego co pamiętam problem z miejscem był zawsze. Na zasadzie: kto pierwszy, ten lepszy.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 22 stycznia 2013, 17:53

Z tym naliczaniem punktów na odznaki GOT to dziwny przelicznik mają...po 1-wszej weryfikacji obcięto Buźce ponad 70 pkt., następnie w ponownej weryfikacji przyznali aż ok.90 pkt. więcej :oczynoela: o co tu biega?? :hmmm: :hmmm:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 22 stycznia 2013, 18:11

Chmielo pisze:Z tym naliczaniem punktów na odznaki GOT to dziwny przelicznik mają...po 1-wszej weryfikacji obcięto Buźce ponad 70 pkt., następnie w ponownej weryfikacji przyznali aż ok.90 pkt. więcej o co tu biega??
Cosik musieliście pomieszać troszeczkę. Musiałbym zobaczyć książeczki, to wtedy coś więcej może wytłumaczę.

Muszę się pochwalić, właśnie dzisiaj przyszły potwierdzenia weryfikacji Dużej Srebrnej GOT. :hura:
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 22 stycznia 2013, 21:33

PiotrekP pisze: Muszę się pochwalić, właśnie dzisiaj przyszły potwierdzenia weryfikacji Dużej Srebrnej GOT. :hura:
Pogratulować, pogratulować :brawo:
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 24 stycznia 2013, 14:25

PiotrekP pisze:Muszę się pochwalić, właśnie dzisiaj przyszły potwierdzenia weryfikacji Dużej Srebrnej GOT. :hura:
że Wam się tak chce ;) Gratuluję!! My zaś dzisiaj odebraliśmy wreszcie naszą wymęczoną książeczkę GOT z dąbrowskiego PTTKu i wykupiliśmy sobie małą złotą odznaczkę :jupi: , mamy więc komplet małych i Koronę polskich Beskidów z PTTK Bochnia. Kupiłam jednak nową książeczkę(zmieniła się troszkę) i mam zamiar wpisywać do niej odcinki GSB, które wejdą nam akurat pod nogi :zoboc:
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
ODPOWIEDZ