Zdobywanie punktów GOT

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Mirek

zdobywanie punktów GOT

Post autor: Mirek » 16 kwietnia 2008, 11:44

Bogdan pisze:Wiem,że na tym forum panuje ogólna niechęć do zdobywania odznak, ale może kogoś zainteresuje Międzynarodowa Odznaka Turystyczna. Podaje linki :
www.pttk.wisla.pl/MOT.html
http://www.turistika.e-kysuce.sk/index. ... Itemid=201
Bogdan wchodzę w to :hura: :spoko: 19 kwietnia jadę na Javorovy w beskidach ląsko-morawskich.Może się zabieżesz ze mną :2: :10:
Bogdan

Post autor: Bogdan » 16 kwietnia 2008, 14:23

Dzięki za zaproszenie Mirek, jednak 19 kwietnia nie mam czasu.
Mirek

zdobywanie punktów GOT

Post autor: Mirek » 16 kwietnia 2008, 14:30

Bogdan .Szkoda :( Do zobaczyska na szlaku :uscisk: :piwo:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2008, 20:47

Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do odznak, ale odznaka Beskidy/Beskydy przypadła mi raczej do gustu...

Tutaj jest kolejny link:
http://zywiec.pttk.pl/komisje.php
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2008, 22:32

Turystykon pisze:Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do odznak, ale odznaka Beskidy/Beskydy przypadła mi raczej do gustu...
Hej skoro można ją zdobyć do 2012 roku to może by tak pierwszą część wrzucić gdzieś na termin po wakacjach. Myśle że była by to dobra koncepcja. 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2008, 22:47

Prawda jest taka, że jakby się postarać i zechcieć mieć ta odznakę, wszystko postawić na tą odznakę, to można ją zdobyć w te weekendy, które pozostały do końca roku... A Ty McGregor mówiąc "po wakacjach" masz na myśli jakiś dłuższy wypadzik czy kilka krótkich wędrówek?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2008, 22:56

Turystykon pisze:Prawda jest taka, że jakby się postarać i zechcieć mieć ta odznakę, wszystko postawić na tą odznakę, to można ją zdobyć w te weekendy, które pozostały do końca roku... A Ty McGregor mówiąc "po wakacjach" masz na myśli jakiś dłuższy wypadzik czy kilka krótkich wędrówek?
Myślę że taki weekend trzy dniowy byłby wystarczający na pierwszy etap. Jeśli chodzi o wakacje to wątpię czy jakis weekend byłby jeszcze wolny w lipcu i sierpniu...Bardziej w sierpniu ale w moim przypadku do połowy własnie sierpnia mam wszystko prawie zajęte. A wrzesień jest fajnym miesiącem mało ludzi na szlakach a tym bardziej tzw niedzielnych turystów. Coś możemy pomyśleć na ten temat. Ja w każdym razie jestem za!! 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2008, 23:02

Ja i tak chciałem zrobić taką trasę, a odznaka nie wiele w tym zmieniła, więc także jestem za takim wypadem...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2008, 23:20

Turystykon pisze:Ja i tak chciałem zrobić taką trasę, a odznaka nie wiele w tym zmieniła, więc także jestem za takim wypadem...
Ale taka odznake traktował bym jako pamiątke przejścia wyznaczonych szlaków do tej odznaki. Musimy kiedyś rzucić taki temat 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 kwietnia 2008, 18:05

No wiadomo, że jako pamiątkę, i właśnie dlatego ona niewiele zmieniła w moich planach ;) A temat rzucić można zawsze :lol:
savrad

Post autor: savrad » 08 czerwca 2008, 7:15

Dla mnie to dodatkowa atrakcja :) kupiłem regulamin i książeczkę no i na ostatnim wypadzie dwa tygodnie temu zdobyłem pierwszą odznakę popularną :8) jeszcze nie odebrałem bo zostawiłem książeczkę do weryfikacji ma być na wtorek :jupi: mi i tak najbardziej się zawsze te pieczątki podobały a skoro już łażę no to chociaż w fajny sposób dokumentuję moje wyprawy :hura:
Moniczek

Post autor: Moniczek » 09 czerwca 2008, 12:20

Zgadzam się ze wszystkimi, którzy twierdzą, że odznaki zdobywamy sami dla siebie i dla własnej satysfakcji. Nikt nikogo nie zmusza przeciez. Jeżeli chodzi o koszty odznak, to faktycznie nie są one duże więc nie ma co narzekać. Mnie osobiście pomysł odznak się podoba i być może w tym roku zacznę gromadzić punkciki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 czerwca 2008, 12:27

Ja też mam gdzieś swoje książeczki z pieczątkami, ale nigdy ich nie weryfikowałem :) Fajnie się zagląda do takiego czegoś po latach i odkurza w pamięci te wszystkie wycieczki :) A jak ktoś lubi zbierać punkty dla odznak, to też dobrze, bo i tak to się sprowadza wszystko do chodzenia po górach :D Jedni zbierają odznaki, inni szczyty, jeszcze inni fotki, każdy sobie coś dla siebie w górkach znajdzie :>
Moniczek

Post autor: Moniczek » 09 czerwca 2008, 12:34

igi pisze:każdy sobie coś dla siebie w górkach znajdzie
I o to przecież chodzi :)
savrad

Post autor: savrad » 11 czerwca 2008, 20:42

A ja zbieram szczyty, punkty i odznaki :jupi: no i jest potrójna radość :hura:
ODPOWIEDZ