Zdobywanie punktów GOT

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Alf

Post autor: Alf » 17 listopada 2007, 19:04

Belissima pisze:Ale ja ich zbierała nie będę bo narzucają w jakiś sposób szlaki które musisz przejść. To jest tylko moje skromne zdanie.
Jak każdy regulamin, tak i te coś narzucają, ale dzięki KGP ja wszedłem np na Czupel, i podejrzewam, że gdyby jej nie było w wykazie to bym do niej nie dotarł.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 17 listopada 2007, 19:09

Alf pisze:
Belissima pisze:Ale ja ich zbierała nie będę bo narzucają w jakiś sposób szlaki które musisz przejść. To jest tylko moje skromne zdanie.
Jak każdy regulamin, tak i te coś narzucają, ale dzięki KGP ja wszedłem np na Czupel, i podejrzewam, że gdyby jej nie było w wykazie to bym do niej nie dotarł.
Tak przy okazji,tez tam bylem,z racji zdobywania korony gor polskich,strsznie tam much duzo lata latem :kukacz: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2007, 19:13

Alf pisze:Jak każdy regulamin, tak i te coś narzucają, ale dzięki KGP ja wszedłem np na Czupel, i podejrzewam, że gdyby jej nie było w wykazie to bym do niej nie dotarł.
KGP jest o tyle fajne że nie ma określonego czasu na zdobycie tych szczytów a w tej PTTK-owskiej książecce niestety jest. Czasy, długości wycieczek i wytyczone szlaki - wiem że to jest zrobione żeby nie każdy osiągnął małą złotą czy inną odznakę i jakiś poziom trudności musi być.
Alf

Post autor: Alf » 17 listopada 2007, 20:09

Jeżeli będziemy pamiętali, że zdobywanie odznak to zabawa to będzie wszystko ok :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2007, 17:28

Alf pisze:Jeżeli będziemy pamiętali, że zdobywanie odznak to zabawa to będzie wszystko ok
Tak jest :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2007, 22:52

Punktów jeszcze nie zbieram.
Ale zamierzam w najbliższej przyszłości zacząć :)
Ale najważniejsze, że będę traktował to jako zabawę.
I tak koniecznie trzeba do tego podchodzić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 stycznia 2008, 15:59

Ja punkty GOT zaczęłem wpisywać w tym roku. Wpisałem wycieczki z 2 poprzednich lat. Dało mi to odznakę brązową. Do niczego się nie zmuszałem zrobiłem to od tak sobie bo fajnie. Z potwierdzeniem nie było problemu bo pokazałem zdjęcia z wycieczek a i ten który mi potwierdzał dowiedział się dużo o paru miejscach. Sam mi pokazał zeszty w których ma powklejane zdjęcia z różnych wycieczek, opisy itd. Takie rzeczy przedpotopowe ale bardzo pracochłonne. Mam duży szacunek dla tego gościa bo ma pasje. Zachęcał mnie do zdobywania pkt. GOT ale z głową a nie "jade tam bo mi potrzeba 3 pkt". Mówił także żebym poznawał góry w całej Polsce, ale ja ciągle wracam w Tatry i pewnie będzia tak przyszłym roku. Fakt przy układaniu tras trzeba pogłówkować, ale zachęca to łażenia po różnych szlakach a nie tylko "asfaltówa" i "kuźnice-murowaniec". Oczywiście w wielu przypadkach nie da rady inaczej ale cóż pkt GOT to tylko dodatek i nie ma tak limitu czasu czy nakazu chodzenia tędy i tylko tędy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 stycznia 2008, 21:04

radek83 pisze:zachęca to łażenia po różnych szlakach a nie tylko "asfaltówa" i "kuźnice-murowaniec".
Hehehe...jak to było Mosor z tym Boczaniem? ;-)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2008, 22:56

Alf pisze:McGregor powiedział/-a:
teraz już wiem że z PTTK nie chcę mieć nic wspólnego! Ja już podziękowałam tej komercyjnej...


Jak Wszyscy zapewne wiedzą PTTK powstało z połączenia PTT i PTK.
Pozwolę sobie zacytować tutaj idee jaka przyświecała jednej z organizacji.
Jednym z głównych celów ideowych Towarzystwa było pokazanie, zwłaszcza młodzieży, piękna ziemi ojczystej, by w ten sposób, budzić w społeczeństwie umiłowanie kraju, jego historycznego dorobku, rozwijać partiotyzm. I temu między innymi mają służyć książeczki i odznaki. Mają zachęcać do poznawania piękna ojczystego kraju.
Hej Alf takie małe sprostowanie słowa te powiedziała MałaBee, ale myślę że nie ma to znaczenia, gdyż chodzi tu o sens bycia w górach i bliskość z nimi, a zarazem radość i respekt...a punkty nie zastąpią niczego i tak jak pisałeś wcześniej trzeba to traktować jako zabawę, jeśli komus odpowiada taka forma
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 marca 2008, 14:27

Jak dla mnie to warto zachęcać dzieci do chodzenia w góry a tym bardziej do zbierania odznak. To potem wciąga a dzieci są zadowolone. W tych czasach gdzie rządzi elektronika i internet coraz mniej ludzi zabiera dzieci w góry. Jak dostałem złotą odznake siedmiomilowych bucików to byłem w niebo wzięty i potem cała reszta heh to były czasy i warto było. Teraz to już historia ale mój bajtel bedzie zbierał Odznaki. Teraz tylko wpisuje dla siebie trasy - czasy itp zbieram pieczęć i co z tego mam - Satysfakcje że spędziłem aktywnie czas i że nie przesiadziałem dnia na necie czy barze.
Alf

Post autor: Alf » 13 marca 2008, 14:44

McGregor Przepraszam, Cię nie wiem jak mi się to wkleiło :)
mati

Post autor: mati » 17 marca 2008, 22:47

Myślę że "zdobywanie" tych odznak to fajna zabawa :), przy okazji spełniania swoich marzeń i wcześniej zaplanowanych szlaków można sie pobawić w zbieranie pkt i kolekcjonowanie odznak ;)

tylko teraz mam pytanko bo dopiero mam zamiar zacząć zabawę z tymi odznakami, a mianowicie:
czy można zakupić "Regulamin GOT i odznak narciarskich" i "Książeczka GOT " w punktach weryfikacyjnych GOT-u ? http://www.cotg2.gory.info/trw.html
bo chciałbym się wcześniej z tym zapoznać, wcześniej niż jak już będę na szlaku...
bo jeszcze mam trochę niejasności jak takowa weryfikacja sie odbywa, jak to jest z tymi zdjęciami robionymi na szlaku, może w powyższych książeczkach jest to wyjaśnione i bym nie musiał zadawać głupich pytań (chociaż jak gdzieś tu wyczytałem są tylko głupie odpowiedzi ;) )
Alf

Post autor: Alf » 18 marca 2008, 8:13

W punktach weryfikacyjnych GOT-u mogą nie mieć,ale na pewno mają tu http://www.cotg2.gory.info/salon/handel_statut.html , a weryfikacja zależy od osoby weryfikującej, generalnie nie ma z tym problemu
guba

Post autor: guba » 18 marca 2008, 21:14

Pierwszą małą brązową GOT zdobyłam w 1972 r. Zdobyłam ją dla siebie samej.
Dziś PTTK nie jest tym samym co dawniej , jednak nie umniejszam roli ludzi, z którymi chodzę na niemalże na co tygodniowe wypady w regionie ,w którym mieszkam. A poza tym miło mi w schronisku pokazać legitymację PTTK, i uiszczać symbolicznie niższą opłatę.
W oddziale ,do którego ja należę ciągle coś się dzieje, to prawdziwi turyści,nie widzę glodu pieniądza .To wszystko zależy od ludzi.
A organizacja sama w sobie jest super!!!!!!!!!!!! I niech tak zostanie. Może być najwyżej żle zarządzana.
Pozdrawiam
Bogdan

Post autor: Bogdan » 16 kwietnia 2008, 10:57

Wiem,że na tym forum panuje ogólna niechęć do zdobywania odznak, ale może kogoś zainteresuje Międzynarodowa Odznaka Turystyczna. Podaje linki :
www.pttk.wisla.pl/MOT.html
http://www.turistika.e-kysuce.sk/index. ... Itemid=201
ODPOWIEDZ