Maciejowa i pytania do doświadczonych osób.

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Maciejowa i pytania do doświadczonych osób.

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 13:01

Dzień dobry wszystkim!
Jestem nowy na forum więc jeśli temat był to przepraszam ale jestem w pracy i nie mam czasu by przeczytać forum.
Przygodę z górami dopiero zaczynamy jest nas 4 w drużynie ze tak powiem i ok 2 lata temu byliśmy w Rabce na wycieczce w góry,przeszliśmy Maciejową i sporo za ale brak ekwipunku zmusił nas do zawrócenia.
Planujemy w tym roku wyjazd i chcemy się udać w góry właśnie tam na kilka dni z namiotem i tu się pojawiają moje pytania do osób doświadczonych.
- Gdzie można rozbijać namiot na nocleg w tamtych okolicach Maciejowej i dalej?
- Czy zna ktoś jakiś sklep internetowy lub portal gdzie można pobrać lub kupić mapy tamtejszych szlaków?

Pozdrawiam wszystkich Kamil.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 06 lutego 2012, 13:23

STIG pisze:- Gdzie można rozbijać namiot na nocleg w tamtych okolicach Maciejowej i dalej?
formalnie to nigdzie (chyba, że przy bacówce można, ale wątpię)

mapy Gorców kupisz prawie wszędzie, można też darmowe pobrać tutaj: http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 13:37

Można na Maciejowej, Starych Wierchach, Turbaczu :) Jest też teren bazy pod Gorcem Kamienickim i na Lubaniu. Poza tym kilka dobrych miejsc poza GPN :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 06 lutego 2012, 13:45

taki1gość pisze:Można na Maciejowej, Starych Wierchach, Turbaczu :)
jemu chyba chodziło o miejsca z dala od schronisk...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 14:19

Nie sprecyzował dokładnie co i jak go interesuje ;) Więc podałem "legalne noclegownie" :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 14:49

a mapy to najszybciej pewnie w empiku - wszystko z haslem Gorce, byle nie Gorczanski Park Narodowy, bo moze byc troche malo
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 15:02

jemu chyba chodziło o miejsca z dala od schronisk...
Nie chodzi mi konkretnie o miejsce,może być zarówno schronisko jak i inne miejsca.
Dziękuje za odpowiedzi. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 15:51

Podstawa to mapa ;)

Gorce to dobre miejsce na nocleg w terenie - miejsc gdzie można zabiwakować na dziko z namiotem albo bez poza GPN jest naprawdę sporo. Zresztą awaryjny nocleg w GPN może zdarzyć się każdemu ;) :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 16:38

Jako że nie mam doświadczenia proszę o wyjaśnienie mi jak wygląda ogólnie sprawa z namiotem w górach?

- Co znaczy na dziko (domyślam się ale wolałbym dokładniej wiedzieć).
- Jeżeli chcemy legalnie rozbijać namiot to gdzie wolno (ponoć kiedyś były specjalne miejsca do biwakowania)?
- Na co zwrócić powinniśmy uwagę szukając miejsca pod namiot?

Planujemy wyruszyć z Rabki przez Maciejową i jak najdalej dojść przez parę dni,zobaczymy jak pogoda pozwoli. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 16:59

STIG pisze:- Co znaczy na dziko (domyślam się ale wolałbym dokładniej wiedzieć).
To znaczy wszędzie tam, gdzie prawo na to nie zezwala. A teoretycznie nie zezwala wszędzie poza miejscami do tego wyznaczonymi ;)
STIG pisze:- Jeżeli chcemy legalnie rozbijać namiot to gdzie wolno (ponoć kiedyś były specjalne miejsca do biwakowania)?
Tak jak napisałem wyżej - w miejscach do tego wyznaczonych - w Gorcach możesz namiot rozbić przy bacówce na Maciejowej, schronisku na Starych Wierchach i Turbaczu, bazach namiotowych na Lubaniu i pod Gorcem, itp. Pod Gorczańską Chatą zapewne też, ale o ile pamiętam to miejsca tam nie za wiele...
STIG pisze: Na co zwrócić powinniśmy uwagę szukając miejsca pod namiot?
Żeby podłoże było równe i mało kamieniste ;) :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 19:00

Dziękuję za odpowiedź.
Powoli wchodzę w temat.
Przewodniki/mapy:

- Jakie przewodniki konkretnie polecacie,które są warte uwagi?
Chodzi mi o to by taki przewodnik był kieszonkowy (w miarę :D ),przejrzysty aby można było łatwo planować wędrówki po Gorcach,by opisywał gdzie warto zawitać i co dla mnie ważne bo bardzo lubię przyrodę i chciałbym upolować na kliszę parę ciekawych okazów by zawierał opis występujących w Gorcach zwierząt.
Przeglądałem w sklepach ale jak to w sklepie internetowym mało opisane,dlatego pytam was mili ludzie z waszego doświadczenia jaki przewodnik polecacie?
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 06 lutego 2012, 19:16

Zdecydowanie przewodniki "Rewasza" i to nie tylko Gorce. A mapy oczywiście "Compassa".
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2012, 20:14

Darek pisze:Zdecydowanie przewodniki "Rewasza" i to nie tylko Gorce. A mapy oczywiście "Compassa".
Dziękuję,faktycznie fajnie to wygląda więc się zaopatrzę w te produkty.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc wszystkim :D
ODPOWIEDZ