Znacie tę roślinę, górę, kamień,...? - poradnik laika

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 31 sierpnia 2010, 22:48

Dzwonek i Jola R chyba szyderstwo macie na drugie... :P Poczekajcie, jeszcze poprosicie o konsultacje :D:D:D
No to wszystko jasne, to rusałka pokrzywnik :)
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 31 sierpnia 2010, 22:58

Ardaryk, szyderstwo? - nigdy w życiu :!:
wiem co wiesz :D
tylko dla mnie to chińszczyzna... :twisted:
pamiętasz "kaczeńce"...?
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 31 sierpnia 2010, 23:11

Ania pełniki :P ilez bede przypominal hihihih...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 31 sierpnia 2010, 23:12

Ardaryk , no coś Ty, jeśli szyderstwo to już raczej chyba ze swojej niewiedzy! No nie wierzę, że mogłeś tak pomyśleć!

A przed Twoją wiedzą pokłon biję! O występowaniu niektórych słów w języku polskim nie słyszałam nawet :oops:
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 31 sierpnia 2010, 23:18

Ania, Jola, tylko zartowalem, wiem doskonale, ze sie nie nabijacie, przeciez to tylko zabawa, ktora ma sluzyc wszystkim w poszerzaniu swojej wiedzy o otaczajacej nasz przyrodzie... :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 01 września 2010, 19:11

malgosiadg pisze:Palenica albo może Dębowiec...??
się zastanowić muszę...
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 01 września 2010, 19:18

no wreszcie ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 01 września 2010, 22:12

Ardaryk pisze:Dzwonek i Jola R chyba szyderstwo macie na drugie... :P Poczekajcie, jeszcze poprosicie o konsultacje :D:D:D
Dzwonek pisze:Ardaryk, szyderstwo? - nigdy w życiu :!:
masz rację Dzwonku, lepiej nie zadzierać z Ardarykiem, bo rzeczywiście możesz potrzebować tych konsultacji. Zastanawiałaś się np. jakim Ty właściwie jesteś dzwonkiem...? W moim atlasie z biblioteki znalazłam: rozpierzchłe, wąskolistne, jednostronne, skupione, brzoskwiniolistne, pokrzywolistne, okrągłolistne i alpejskie. Możesz mieć kłopoty z tożsamością :) i kto Ci wtedy udzieli konsultacji czy jesteś jednostronna czy skupiona...? Tylko Ardaryk ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 01 września 2010, 23:59

malgosiadg Ty tez przeciwko mnie?? :P
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 02 września 2010, 12:08

malgosiadg pisze:Zastanawiałaś się np. jakim Ty właściwie jesteś dzwonkiem...? W moim atlasie z biblioteki znalazłam: rozpierzchłe, wąskolistne, jednostronne, skupione, brzoskwiniolistne, pokrzywolistne, okrągłolistne i alpejskie. Możesz mieć kłopoty z tożsamością :) i kto Ci wtedy udzieli konsultacji czy jesteś jednostronna czy skupiona...? Tylko Ardaryk
w moich problemach z tożsamością to nawet Ardaryk nie pomoże :lol:
i chyba nawet wolałabym tego nie wiedzieć... ;)

ale, masz rację malgosiadg, trzeba Go wykorzystać:
http://picasaweb.google.com/Dzwonek.cd/ ... 6542088338
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 02 września 2010, 12:59

Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 02 września 2010, 15:02

Dzwonek a wlasciwie Paskudnik jadowity (Paskudnikus zlośliwus A.) nalezy do gatunku wystepujacego w prawie wszystkich naszych polskich gorach. Jest endemitem ale niejednokrotnie zaobserwowano jej/go obecnosc po slowackiej stronie Tatr :P . Jednakowoz zyje w symbiozie z innymi, nie mniej trujacymi gatunkami :lol:

Ania co do pierwszego zdjecia, to mamy tu do czynienia z dosc pospolitym porostem Chrobotkiem strzepiastym (Cladonia fimbriata).

Co do drugiego zdjecia nie jestem do konca pewien. Na pewno jest to kijanka, tylko jakiego gatunku? Nie wiem, w jakich warunkach zostala znaleziona, to tylko zdjecie pogladowe. Xaga pisze, ze zajelaby polowe dloni. Polskie kijanki sa rowniez bardzo duze. Kijanki grzebiuszki ziemnej (Pelobates fuscus) mają 10-12 cm a wyjątkowo zdarzają się osobniki 15-17cm, u jeziorkowej kijanka ma max 6,5 cm, u śmieszki 10-12cm, a u wodnej 8-10cm. I badz tu czlowieku madry ... :D:D:D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 września 2010, 20:06

stworzenia te wypływały wraz z wodą spod piasku na plaży, jakiś dzieciak powiedział, że to kijanki i tak zostało, niektóre osobniki miały już wykształcone łapki czy coś w tym stylu :)
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 02 września 2010, 20:21

xaga to na pewno sa kijanki, to nie ulega watpliwosci. A wyksztalcone tylne odnoza swiadcza o tym, ze byly juz w jednej z ostatnich faz rozwoju. Nie jestem tylko w stanie stwierdzic, jaki to gatunek.:(
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 26 września 2010, 18:54

poszliśmy wczoraj w góry szukać jesieni, a tam takie kwiatki :) No właśnie, jakie? Ktoś wie, jak się nazywa ten wrześniowy przystojniak?
Załączniki
co to za wrześniowy kwiat.jpg
(228.25 KiB) Pobrany 419 razy
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
ODPOWIEDZ