Książki o górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2009, 17:11

Ukazało się 5 wydanie kultowej książki "W strone Pysznej"autorstwa Stanisława Zielińskiego wydanej przez Zysk i S-ka. 420 stron zapełnionych wspomnieniami o Tatrach i Zakopanem sprzed wojny.
Książke wzbogacaja także liczne zdjęcia zarówno z epoki Oppenheima jak i współczesne.
Polecam
Siostra mi sprezentowała, zapowiada sie ciekawie, ale czasu brakuje na czytanie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 stycznia 2009, 18:22

To wydanie jest naprawdę świetne. Twarda okładka imitujaca skórę, wspaniały papier, liczne zdjęcia i co ważne dla trwałości- szyta. Aż chce się tą książkę czytać.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 24 kwietnia 2009, 22:55

Noel właśnie kupiłem polecaną przez Ciebie książkę WSPINACZKA PO TĘCZY :)
i dla przypomnienia czytaną już bardzo dawno książkę TYGRYSY HIMALAJÓW
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 listopada 2009, 19:22

http://pza.org.pl/taternik/index.acs

Nie miałem pomysłu gdzie to dać, ale może ktoś chce trochę historii zaczerpnąć ( a może już było na forum ? )
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 31 stycznia 2010, 10:16

Ostatnio udało mi się kupić książkę, a raczej przewodnik "Szlakiem Bezkidzkim" Roberta Szewczyka. W książce jest dokładnie opisany Główny Szlak Beskidzki, jego historia i teraźniejszość. Jest pokazane przygotowanie do tak długiej wyprawy, praktyczne porady i uwagi. Dla osób pragnących przespacerować się po GSB to idealna pozycja.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 31 stycznia 2010, 11:38

Wczoraj kupiłem książkę Ani Czerwińskiej "Gór Fanka" z dedykacją autorki :jupi: na razie nie przeczytałem zbyt wiele ale już mogę polecić, książka zapowiada sie ciekawie, napisana na podstawie wypowiedzi pani Ani, z humorem takim jak podczas jej opowiadań w realu :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Mirek

Post autor: Mirek » 31 stycznia 2010, 11:45

Donigan Merrit..We władaniu cieni,polecam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2010, 16:34

PiotrekP pisze:"Szlakiem Bezkidzkim" Roberta Szewczyka.
Też ją mam ale przez "s" :twisted:
No ale na poważnie to jak dla mnie trochę za dużo miejsca na początku poświęcone jest kulturze Beskidów w takiej przekrojowej książce nie powinno być o rozdziału na początku o kulturze to co jest przy opisywaniu etapów wystarczy. Kultura Beskidów wymaga oddzielnej książki ( dwóch na wschodni i zachodni). Więcej przydałoby się informacji nt. biwaków. Chociaż to w sumie nie legalne to jakoś by to mogli ładnie ominąć. Podobają mi się przekroje z przewyższeniami i jeszcze parę rzeczy. Dla osoby która nie zamierza przejść GSB też jest to dobra książka bo ten szlak to dla każdej części Beskidów taki kręgosłup.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2010, 20:46

Marcin Gienieczko "Pokonać Siebie"
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 01 lutego 2010, 10:05

radek83 pisze:Też ją mam ale przez "s"
tak mi się jakoś palec zjechał. :D
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2010, 10:31

Zastanawiam się, czy nie lepiej przenieść ten temat tutaj:
http://forum.gory-szlaki.pl/viewforum.php?f=17



Cytat:
Zastanawiam się, czy nie lepiej przenieść ten temat tutaj:
http://forum.gory-szlaki.pl/viewforum.php?f=17

Nie, temat zostanie tutaj i celowo został też tutaj przeniesiony.

Mode Pati
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 01 lutego 2010, 10:43

Ja tam napisałem, ale mode przenieśli do tego działu.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2010, 11:09

Mariusz pisze:Wczoraj kupiłem książkę Ani Czerwińskiej "Gór Fanka" z dedykacją autorki :jupi: na razie nie przeczytałem zbyt wiele ale już mogę polecić, książka zapowiada sie ciekawie, napisana na podstawie wypowiedzi pani Ani, z humorem takim jak podczas jej opowiadań w realu :)
czytałem rewelacja i też polecam...:)a ostatnio czytałem :Zew Ciszy" polecam!!!!rewelacja;
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 01 lutego 2010, 11:25

A ja proponuję sięgnąć do głębokiej klasyki:

John Hunt "Zdobycie Mount Everestu" - książka napisana przez kierownika wyprawy, która jako pierwsza w 1953 roku weszła (w osobach Hillary'ego i Tenzinga) na Dach Świata.
Czyta się jak jakieś opowieści z czasów Kolumba - wszystko było tak pionierskie ...

Maurice Herzog "Annapurna" - pierwsze wejście na pierwszy zdobyty ośmiotysięcznik w historii: Annapurnę w 1950 roku opisuje Jej Pierwszy (razem z Louisem Lachenalem) Zdobywca.
Niesamowita historia, niewiarygodne opisy i mnóstwo ciekawostek: mapki, którymi się posługiwali okazywały się błędne, nie wiadomo było wtedy nawet jak w ogóle wejść do Sanktuarium Annapurny itp.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2010, 0:39

Pewnie większość już czytała ale jak ktoś chce to mam w pdf. Mój Pionowy Świat Kukuczki
ODPOWIEDZ