Pies w górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 02 października 2009, 17:30

Jestem Batkus lubię tak samo jak Paweł dekadencję w górach , tam gdzie nas nie chcą się nie wybieramy :D

Obrazek
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 13 listopada 2010, 21:47

Jestem Lebron i tak sobie myślę co by tu zabrać na mój pierwszą wyprawę w góry:)

Obrazek
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 15 listopada 2010, 1:56

Lebron zabierz mnie, jestem Luppo już chodziłem po górach mogę ci co nieco pokazać :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2011, 13:41 przez heathcliff, łącznie zmieniany 2 razy.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2011, 14:58

Witam po długiej przerwie. W miedzy czasie nasza rodzina powiększyła się o psa. W ten weekend chcielibyśmy się wybrać na jakąś nieforsowną (bo to jeszcze szczeniak) dwudniową wycieczkę z noclegiem w schronisku. Czy istnieje gdzieś na forum konkretny spis tras lub schronisk dostępnych dla czworonogów? Albo może możecie coś polecić? A czy na Słowacji faktycznie można psa brać wszędzie w góry? Czy dla szczeniaka również obowiązuje kaganiec?
Jeszcze mam jedno pytanie techniczne: Na smyczy w górach niezbyt wygodnie, czy ktoś próbował prowadzić psa na lince? Jeśli tak to na jakiej?
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 23 czerwca 2011, 22:49

Na naszym zjeździe w Bacówce pod Bereśnikiem nocował Lebron Roberta i Kasi i nie było problemów, również z pienińskimi szlakami, tak samo w Beskidzie Niskim, kiedy nocowaliśmy w ośrodku w Radocynie.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 23 czerwca 2011, 23:25

W zeszłym roku spaliśmy z naszym piesiołkiem na Lipowskiej, a na Rysiance nas nie chcieli.
Na Błatniej bardzo po ludzku traktują psy, myślę że z noclegiem nie robiliby problemów.
Na Słowacji psy widziałem w Tatrach (nawet wysokich), na Fatrze w Dierach noszone w plecaku i na Krywaniu chyba z 5 w tym samym momencie. Do Skalnego Miasta w Czechach można wejść z psem, płaci się parę koron za psi bilet i dostaje się torebkę na psią kupę. U nas byliśmy z psem na Szczelińcu. Na Babią nie pozwolili. Na Sokolicę też nie wpuścili.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 czerwca 2011, 16:39

kavala pisze:A czy na Słowacji faktycznie można psa brać wszędzie w góry?
No nie bardzo.
Tu skrót przpisów w TANAP (Tatrzański Park Narodowy na Słowacji)
http://www.vysoketatry.org/park/przepisy.html
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 czerwca 2011, 18:11

W maszych górach to jest różnie z psami. Generalnie do PN wchodzić nie wolno, ale są parki, które tolerują psy. Karkonoski, Gór Stołowych, Magurski, Gorczański i Gór Świętokrzyskich - warunek pies na smyczy i jeżeli jest to duży piesek to również kakaniec. My wszędzi chodzimy z psem i tylko na smyczy, w lesie nigdy jej nie puszczamy luzem. Po czeskiej stronie nie ma problemu z psem, po słowackiej również - wchodziliśmy na Babia i weszliśmy bez problemu. Co do schronisk to już jest różnie, zazwyczaj wcześniej dzwonię i sprawdzam czy można z psem.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lipca 2011, 21:30

PiotrekP pisze: Generalnie do PN wchodzić nie wolno, ale są parki, które tolerują psy. Karkonoski, Gór Stołowych, Magurski, Gorczański i Gór Świętokrzyskich - warunek pies na smyczy i jeżeli jest to duży piesek to również kakaniec.
Co to znaczy, że tolerują psy? Właśnie przeczytałam regulamin Gorczańskiego Parku i tam niestety pisze, że jest zakaz wprowadzania psów. Nic nie ma o kagańcach i smyczach. Chciałam tam jutro jechać, ale nie wiem, czy warto ryzykować mandat.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 16 lipca 2011, 22:30

Kavala, często chodzę po Gorcach i często spotykam turystów z pieskami. Myślę,że spokojnie możesz zabrać swego pupila nie narażając się na mandat.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 lipca 2011, 10:23

My chodziliśmy z psem po Grcach dwa razy i nocowaliśmy w schronisku pod Turbaczem i nie bylo problemu. To też zależy na kogo trafisz. W Bieszczadach chodziliśmy po Parku i nie wszytkim to przeszkadzało, jednak znalazł się jeden nadgorliwiec i dostaliśmy mandat 50 zł na Połoninie Wetlińskiej.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 02 sierpnia 2011, 17:25

Taka ciekawostka, spod samiuśkich Tater :)

"Hotel w Zakopanem dla twojego pupila":
http://hoteldlazwierzat.eu/page10.php
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Czworonożny GS

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2011, 18:17

Przedstawiam Wam Sarę owczarka niemieckiego tryskającego energią którego postanowiłem jutro zabrać w górki... Połazimy trochę po beskidach a jak się jej spodoba to zostanie moją partnerką górskich wycieczek. Na razie dostała klubową obrożę z której się bardzo cieszy:) Do zobaczenia na szlaku...
Załączniki
P1020927.JPG
(110.06 KiB) Pobrany 1197 razy
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2011, 21:46 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 22 listopada 2011, 20:40

To może ich wyswatamy ? :lol: :hura:

Obrazek

Twoja jest?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2011, 21:00

aniolekzbeskid pisze:Twoja jest?
Tak moja
ODPOWIEDZ