Pies w górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

justys

z psem w gorach

Post autor: justys » 14 sierpnia 2008, 22:21

Witam, potrzebuje informacji czy jadac z psem na wczasy w gory moge pojsc na przyklad nad morskie oko, na gubalowke czy jechac kolejka liniowa????
jak znacie miejsca gdzie mozna sie wybrac z psiakiem prosze podajcie:)wyjezdzamy za miesiac i chcialabym wiedziec co mozemy pozwiedzac i gdzie pochodzic z naszym czworonogiem:)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 sierpnia 2008, 22:23

Kurde... jak mnie pamięć nie myli to taki temat gdzieś już na forum był...
ale sorki, nie mam za bardzo czasu szukać...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2008, 22:30

justys do TPN zabraniają wprowadzać czworonogów (oprócz koni), na Gubałówkę chyba wolno, ale nie wiem na pewno, bo... nigdy jeszcze nie byłem na Gubałówce :oczynoela:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 sierpnia 2008, 22:38

igi pisze:nigdy jeszcze nie byłem na Gubałówce
igi nie martw się - ja byłem raz za bajtla, więc się nie liczy :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 9:32

igi pisze:bo... nigdy jeszcze nie byłem na Gubałówce :oczynoela:
Igi to musisz w końcu zaliczyć ten tysięcznik :lol:
justys

Post autor: justys » 15 sierpnia 2008, 9:34

dziekuje za odp.
igi a co to znaczy TPN...?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 9:58

igi a co to znaczy TPN...?
Sorry sprostuje za Igiego.............to znaczy Tatrzański Park Narodowy :roll:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 10:36

Dytwa pisze:Igi to musisz w końcu zaliczyć ten tysięcznik :lol:
Człowiek szuka odległych szczytów, a tu proszę: niezbadane obszary, tuż pod nosem ;) Ba, całe Pogórze Spisko-Gubałowskie będzie trzeba zdobyć :)

justys 
Tak czytałem regulamin TPN i o psach piszą tylko że:

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody (Dz.U. z 2004 r. Nr 92, poz. 880) w parkach narodowych zabrania się:
wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony oraz psów pasterskich wprowadzanych na obszary objęte ochroną czynną, na których plan ochrony albo zadania ochronne dopuszczają wypas;

Możesz zadzwonić i zapytać, gdzie można sobie z psem pochodzić.
http://www.tpn.pl/index.php?&sP=arty_sh ... D_arty=118
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 15 sierpnia 2008, 10:44

Igi - musisz koniecznie zaliczyć "North Face of Gubałówka" :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 10:51

Najsmaczniejsze jest to, że oddzielone jest od Tatr, Rowem Podtatrzańskim :kukacz:
Wiele jeszcze przede mną :>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 19:48

Królik dobra pamięć to był mój temat i tam było wszystko napisane
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 19:50

Justys z doświadczenia to w Tatrach z psem tylko Kuźnice,Gubałówka,Droga pod reglami no i Zakopane.Do parku nie wpuszczą takie mają przepisy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 23:34

igi pisze:justys do TPN zabraniają wprowadzać czworonogów (oprócz koni), na Gubałówkę chyba wolno, ale nie wiem na pewno, bo... nigdy jeszcze nie byłem na Gubałówce :oczynoela:
....fakt na Gubałówce można spotkać wszelkiej maści czworonogi....w tym roku widziałem pewną osobę z .....kotem (persem) na smyczy, a późnym wieczorem miejscowego który mógł już tylko się poruszać.....na czterech chociaż próbował i na dwóch nogach.

Gubałówka to super miejsce.........na nocleg w Zakopanem. Od kilku lat jak jestem w Zakopcu to nocuję u zaprzyjaźnionych górali na południowym zboczu Gubałówki.....cisza spokój....no i miodzio widok na panoramę Tatr. Bezcenne przy browarku i wieczornym ognisku :piwo:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Pies w górach

Post autor: PiotrekP » 12 lipca 2009, 18:28

Moi kochani chciałem otworzyć temat wędrowania razem z psem po górach. Ja zawsze chodzę z moim psem po górach i nie wyobrażam sobie wyprawy bez niego. Z jednej strony co mam zrobić z psem, zostawić go na trzy dni w domu samego?
Ja przez ostatnie trzy lata schodziłem praktycznie całe Karkonosze, Góry Stołowe, Beskid Śląski, Bieszczady, oczywiście zawsze z psem. A temat poruszam dlatego, że nie mogę wejść na Babią Góre z psem, ponieważ w regulaminie jest napisane, że psom nie wolno wchodzić do parku. To jest jakaś paranoja moi zdaniem. Dlaczego w innych parkach wolno i nikt nie ma pretensji o to, z na Babiej Górze nie mogę?
Mam prośbę jeżeli macie jakieś doświadczenia z wędrówek z psem to chętnie poczytam. Może uświadomimy kierownictwu parku, że pieski nie są wrogami ich stwożeń. Bardzie latające bezpańskie psy okolicznych gospodarzy są zagrożeniem nie tylko dla zwierząt ale i dla ludzi. Jeżeli nie będę mógł wejść na Babią od strony Polski to wejdę po Słowackiej stronie, tam zakazu nie ma.
Pozdrawiam
Piotrek

Obrazek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 12 lipca 2009, 18:44

tu jest link jaki obszar zajmuje Babiogorski Park Narodowy
http://www.bgpn.pl/bgpn.php?mapa_parku
wchodzac od slowackiej strony trzeba i tak trzymac sie tylko szlaku slowackiego niebieskiego od malej babiej do duzej babiej w innym wypadku jestes na terenie BpN.
No coz z wiatrakami mozna powalczyc nikt nam nie zabroni.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
ODPOWIEDZ